środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Do dwóch rodzin Mikołaj przyszedł wcześniej

2017-12-11 12:17:25 (ost. akt: 2017-12-11 12:27:20)

Autor zdjęcia: Policja

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom. W tym roku taką pomoc otrzyma ponad 20 tysięcy rodzin.

Dwie rodziny z naszego powiatu zostały obdarowane przez policjantów oraz pracowników cywilnych Policji z Ostródy i Morąga.

Pierwsza z paczek w minioną sobotę, jeszcze przed południem trafiła do jednej z rodzin w gminie Małdyty. Rodzinę wsparli morąscy policjanci i pracownicy cywilni, do których przyłączyli się uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu.

Zebrane pieniądze wystarczyły na zakup sprzętu AGD oraz słodyczy i upominków dla dzieci i rodziców. Obdarowana rodzina miesiąc wcześniej w pożarze straciła dom. Nadkom. Bogdan Królikowski zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Morągu razem ze swoimi policjantami oraz młodymi adeptami i wolontariuszami odwiedzili poszkodowaną rodzinę i przekazali prezenty wraz z życzeniami świątecznymi.

Drugą „Szlachetną Paczkę” przygotowali ostródzcy funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni ostródzkiej Policji wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Ostródzie, na podstawie listy potrzeb jaką zgłosiła wybrana rodzina wolontariuszom.

Połączonymi siłami udało się zebrać prawie 2 tysiące złotych, które przeznaczono na zakup potrzebnego rodzinie sprzętu AGD. Najmłodsi domownicy otrzymali również słodycze i upominki. Paczkę rodzinie w godzinach popołudniowych dostarczył Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wraz z policjantami i wolontariuszami.

To co jest w paczkach to nie jest przypadkowa pomoc. Wszystkie darowane prezenty to przemyślane i potrzebne rodzinom rzeczy.
Każda pomoc ludziom, również ta w postaci prezentów daje nam poczucie satysfakcji i radość dzielenia się tym co mamy z innymi ludźmi, którzy tej pomocy potrzebują.

źródło: KPP Ostróda


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages