Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ostródzianie poza podium podczas 2. Grand Prix Polski juniorów

2017-12-10 20:42:33 (ost. akt: 2017-12-10 20:53:47)
Samuel Kulczycki wygrał turniej juniorów podczas 2 Grand Prix Polski w Ostródzie

Samuel Kulczycki wygrał turniej juniorów podczas 2 Grand Prix Polski w Ostródzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) wygrali w Ostródzie 2. Grand Prix Polski juniorów. Z reprezentantów Warmii i Mazur najwyżej sklasyfikowany został Kacper Petaś (Morliny Ostróda), który zajął 7. miejsce.

Rewelacją turnieju w Ostródzie okazał się stawiający pierwsze kroki wśród juniorów, pierwszoroczniak Samuel Kulczycki. Wychowanek Gorzovii Gorzów Wielkopolski, reprezentujący obecnie barwy grudziądzkiej Olimpii Unii, w ćwierćfinale w siedmiu setach i po bardzo efektownych wymianach pokonał rozstawionego z jedynką kolegę klubowego Artura Grelę.

W półfinale młodzian wyeliminował Łukasza Wachowiaka (ZKS Drzonków). Podczas finałowej konfrontacji junior z Grudziądza trafił na turniejową czwórkę Przemysława Walaszka (Dojlidy Białystok). Kulczycki zaczął od prowadzenia 2:0 w setach, później Walaszek przejął inicjatywę (3:2). Zanosiło się, że wygra w sześciu setach, bo w szóstej partii prowadził już 5:1. Ale nie „skończył” młodszego rywala. Znowu był remis, a ostatnim secie Kulczycki obronił piłkę meczową i na przewagi wygrał swój pierwszy juniorski turniej.

W turnieju juniorek od początku faworytkami były bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn z Wrocławia. Niespodzianki nie było, wrocławianki dotarły do finału, w którym lepsza okazała się Anna.

Gospodarze największe oczekiwania wiązali z występem rozstawionego z numerem 3 Kacpra Petasia. Wychowanek Ostródzianki bez większych trudności dotarł do ćwierćfinału. I w niedzielny poranek Petaś został zatrzymany przez Kamila Dziadka. Ostródzianin prowadził 2:1 w setach ćwierćfinałowego pojedynku. Niestety później nie potrafił przeciwstawić się skutecznej i efektywnej grze zawodnika z Grudziądza. Najlepszy ostródzki junior zawody 2. GPP w Ostródzie zakończył na 7. miejscu.

Miejsca zawodników z Ostródy:
Juniorzy: 7. Kacper Petaś, 21-24. Jakub Kuźmicz (Ostródzianka), 33-40. Wojciech Chrząszcz; juniorki: 49-56. Marta Kawiak (Ostródzianka).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages