Juniorzy walczą o punkty w 2. Grand Prix Polski w tenisie stołowym [zdjęcia]

2017-12-09 19:03:06(ost. akt: 2017-12-09 19:48:45)
W hali OCSiR rozgrywany jest turnieju 2. Grand Prix Polski juniorów

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozgrywany jest turniej kwalifikacyjny pingpongistów do mistrzostw Polski juniorów. Podczas 2. Grand Prix Polski w turnieju głównym rywalizowało dwóch zawodników Morlin Ostróda - Kacper Petaś i Jakub Kuźmicz.
Petaś i Kuźmicz spokojnie przebrnęli przez fazę grupową turnieju głównego. Obaj też zwycięsko przeszli przez pierwszą rundę. Rozstawiony z numerem 3 Petaś na początek zmierzył się z Karolem Wiśniewskim (KSTS Krosno). Zawodnik Morlin na przewagi przegrał pierwszego seta, ale później, mimo że grał nierówno, wygrał kolejne cztery partie.

Natomiast w pojedynku o awans do 1/8 2. GPP juniorów nerwówkę zafundował sobie Kuźmicz. W pojedynku z wyżej notowanym Maksymilianem Miastkowskim (Dekorglass Działdowo) prowadził 3:0 w setach i... przestał grać. Zawodnik z Działdowa doprowadził do remisu, ale nerwową końcówkę lepiej zniósł Kuźmicz i po siedmiosetówce cieszył się z awansu do kolejnej rundy.

W 1/8 finału ze zwycięstwa cieszył się Petaś, który 4:1 (11, 7, -8, 7, 9) pokonał Kubę Kwapisia (dwójka Rawa Mazowiecka). Nie powiodło się natomiast Kuźmiczowi, rywalizował z Jakubem Witkowskim (AZS AWFiS Gdańsk) i przegrał 2:4 (-7, 8, -4, 8, -8, -5).

Z ostródzian tylko Petaś został w turnieju. W niedzielę o godz. 10 na stole nr 3 zmierzy się Kamilem Dziadkiem (Olimpia Unia Grudziądz).

W niedzielę (10 grudnia) w hali OCSiR trzeci dzień zmagań w 2. GPP juniorów. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9. Wstęp wolny zapraszamy.