Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych w Expo Mazury

2017-12-04 17:28:32 (ost. akt: 2017-12-04 17:39:13)

Autor zdjęcia: Arch. Expo Mazury

Już po raz piąty Bajkowy Mikołaj organizowany w ostródzkim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury zainaugurował sezon na wydarzenia świąteczne w regionie.

Bajkowy Mikołaj jest wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu zarówno Ostródy, jak i Expo Mazury. Przez dwa dni targowe hale zostają oddane we władanie najmłodszym. Tegoroczna edycja imprezy była już piątą odsłoną tego wydarzenia i w ciągu weekendu zgromadziła kilkanaście tysięcy odwiedzających.

W tym roku coś dla siebie mogli znaleźć zarówno dorośli, jak i przede wszystkim dzieci. Tradycyjnie sporą popularnością cieszyła się możliwość spotkania ze Świętym Mikołajem. Prawdziwą furorę zrobił jednak, po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce północnej, największy w Europie dmuchany plac zabaw, do którego przez cały weekend ustawiały się długie kolejki. Ponadto dzieci mogły spróbować różnorakich sposobów spędzania wolnego czasu: od zajęć z robotyki poprzez warsztaty artystyczne, aż po naukę gry w szachy.

Na scenie z kolei mogliśmy zobaczyć min: szkoły tańca Wasilewski-Felska oraz Focus, prezentacje klubu bokserskiego UKSW Pirs czy tez wykład o Amazonii przeprowadzony przez antropologa Marka Wołodźkę z Fundacji Kultury Ponad Kulturą. Jak co roku wydarzenie swoją obecnością uświetnili również ostródzcy Mikołaje na Motorach, których przejazd przez całe miasto zakończony w Expo Mazury stanowił mocny punkt drugiego dnia wydarzenia.

Dorośli z kolei mogli przebierać wśród dużej oferty jarmarkowej. Królowały oczywiście ozdoby świąteczne, ale tradycyjnie dużym powodzenie cieszyły się produkty regionalne, które zapewne zagoszczą na wielu stołach w okresie Bożego Narodzenia. Specjalną strefę produktów regionalnych z Warmii i Mazur zaprezentowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak co roku ważnym elementem wydarzenia były działania charytatywne. Caritas Archidiecezji Warmińskiej wspólnie z Radiem Olsztyn zainaugurował w Ostródzie coroczną akcję malowania i sprzedaży bombek, z której cały dochód w tym roku zostanie przeznaczony na organizacje Wigilii dla osób potrzebujących w regionie.

Swoją cegiełkę dołożyła również Fundacja Przyszłość dla Dzieci, której wolontariusze aktywnie kwestowali na potrzeby podopiecznych Fundacji. Nie zabrakło również pomocy dla naszych czteronożnych przyjaciół – cały dochód ze sprzedaży prac przygotowanych przez mieszkańców Ostródy został przekazany Alarmowemu Funduszowi Nadziei na Życie – na potrzeby schroniska dla zwierząt w Ostródzie.

Z jednej strony jarmark świąteczny i zjeżdżalnie z drugiej strony szereg działań charytatywnych. Piąta edycja Bajkowego Mikołaja pokazała, że to wydarzenie urosło już do rangi najważniejszych punktów przedświątecznych w regionie, o czym świadczy chociażby kilkanaście tysięcy odwiedzających. Ten weekend był idealnym otwarciem okresu świątecznego na Warmii i Mazurach.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages