Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zabawa i nauka z policjantami podczas Bajkowego Mikołaja

2017-12-04 11:50:55 (ost. akt: 2017-12-04 11:57:12)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie aktywnie uczestniczyli w dniach "Bajkowego Mikołaja" organizowanych w Ostródzkim Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Mazury.

Funkcjonariusze uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa i pokazali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, na którym dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze i hulajnodze.


W miniony weekend w Ostródzkim Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Mazury odbył się Jarmark Świąteczny "Bajkowy Mikołaj". Hale targowe zmieniły się w ogromne place zabaw. Dzieci witane były przez postacie z bajek.
Do organizacji tego wydarzenia włączyli się również policjanci.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przygotowali dla najmłodszych tablice edukacyjne oraz książeczki przedstawiające podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tłumaczyli również, dlaczego noszenie odblasków jest bardzo ważne i dlaczego warto nosić kolorowe i jasne ubrania.

Największym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód. Dzieci miały za zadanie pokonać go na rowerze lub hulajnodze, nie zapominając oczywiście zasadach bezpiecznej jazdy. Wbrew pozorom, nie było łatwo!

Policjanci pokazali gościom również sprzęt, który wykorzystują podczas codziennej służby.

Nauka podczas zabawy to idealny sposób na przekazywanie najmłodszym wiedzy o bezpieczeństwie!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages