Sobota, 16 grudnia 2017. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Najlepsi polscy juniorzy zagrają w II Grand Prix Polski pingpongistów

2017-12-04 10:33:03 (ost. akt: 2017-12-04 14:32:49) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Od piątku przez trzy dni (8-10 grudnia) w Ostródzie rozgrywany będzie turniej II Grand Prix Polski juniorów w tenisie stołowym. O punkty kwalifikacyjne do mistrzostw kraju powalczy ponad 200 zawodników. Turniejowi będzie towarzyszyło wiele innych atrakcji.

Przez cały weekend wiele będzie działo się w hali i przed obiektem Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że podczas turnieju organizowanego w Ostródzie będzie jak nigdzie indziej: emocjonująco i smacznie.

Pozostając w nomenklaturze kulinarnej turniej II GP Polski juniorów w piątkowy wieczór okraszony zostanie meczem LOTTO Superligi. O godz. 18 zespół ostródzkich Morlin pojedynkiem z Palmiarnią Zielona Góra zakończy pierwszą rundę sezonu 2017/2018. To zapewne będzie emocjonująca przystawka przed daniem głównym, które kibiców i zawodników czeka w kolejnych dniach.

We wszystkie dni turniejowe zmagania młodych pingpongistów będą startowały się o godz. 9. W piątek rywalizacja rozpocznie się kwalifikacjami do rozpoczynającego się w sobotę turnieju głównego.

Sobotnim zawodom w hali OCSiR będzie towarzyszyła atrakcja kulinarna. O godz. 12 rozpocznie się kulinarny kiermasz świąteczny. Stoiska będą zlokalizowane wewnątrz i przed halą przy ul. Kościuszki. Będzie pysznie, wszyscy kibice i klienci będą mogli skosztować specjałów przygotowanych w wielkich kotłach. Będą dania z dziczyzny oraz szeroki wachlarz potraw bożonarodzeniowych. Tak że na pewno będzie bardzo pysznie.

- Zapraszamy kibiców i smakoszy pod halę oraz do środka, gdzie o godzinie 12.30 oficjalnie otworzymy turniej Grand Prix Polski juniorów - mówi Tomasz Krzeszewski, prezes Ostródzianki Ostróda, organizator trzydniowego turnieju. - Dzięki wsparciu sponsorów zadbaliśmy o to żeby turniej w Ostródzie był wyjątkowy. Stąd możliwość obejrzenia meczu ekstraklasy, kiermasz świąteczny oraz atrakcyjne i cenne nagrody rzeczowe dla najlepszych, a każdy zawodnik otrzyma okolicznościową koszulkę.

Z kulinarnych i sportowych atrakcji będzie też można skorzystać w niedzielę, kiedy zmagania w hali OCSiR rozpoczną się o godz. 9.

W rozpoczynających się w piątek (8 grudnia) zmaganiach wystąpią zawodnicy ostródzkich Morlin. Pewniakami do występu w turnieju głównym są Kacper Petaś i Jakub Kuźmicz, którzy zagrają dopiero w sobotę. Ale wcześniej na jednym z 16 stołów w hali OCSiR w akcji będzie można zobaczyć też Martę Kawiak, Jędrzeja Żebrowskiego i Wojciecha Chrząszcza.

- Spośród naszych zawodników najwyżej rozstawieni są Kacper i Kuba - dodaje Krzeszewski. - Sportowo są przygotowani dobrze do turnieju. Reszta zależy od nich, czekamy na dobre występy wszystkich naszych juniorów.

Turniej II GP Polski juniorów jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages