Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Miesiąc Niepodległości w Internacie

2017-12-04 10:25:40 (ost. akt: 2017-12-04 10:30:33)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Listopad w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi to miesiąc wielkiej czci i pamięci o bohaterach Naszego Narodu. Polska odzyskała upragnioną niepodległość, a my Polacy powinniśmy podtrzymywać wśród wzrastającego młodego pokolenia tradycję uroczystych obchodów Święta Niepodległości.

Idea radosnych obchodów Święta Niepodległości spotkała się z dużym zainteresowaniem wychowanków internatu już w ubiegłym roku i dlatego jest kontynuowana. Tematyka zaproponowanych przez wychowawców konkursów, zabaw, zajęć sportowych odwoływała się do historii, tradycji, symboli narodowych i jednocześnie była przełamaniem pewnych stereotypów.

Traktuje bowiem zagadnienia związane z narodową tożsamością dając wyraz radości z odzyskanej wolności, a zarazem trafiając do umysłów młodzieży poprzez to co najbardziej lubią, wspólną zabawę i integrację. W pierwszym dniach listopada młodzież udekorowała internat i przygotować gazetki tematyczne upamiętniające wydarzenia sprzed lat. Odbyły się zajęcia plastyczne łączące kolorowanie antystresowe z symbolami narodowymi, a prace zaprezentowano na forum internatu.

Młodzież obejrzała też prezentacje multimedialną oraz wzięła udział w meczu piłki nożnej, oczywiście w barwach biało- czerwonych. Odbył się również quiz pt.”Co wiesz , a czego jeszcze nie wiesz o Polsce?”, którego uczestnicy zostali, dzięki uprzejmości Biura Promocji Urzędu Miasta Ostróda, hojnie nagrodzeni. Odbył się poczęstunek z upieczonymi wcześniej rogalikami oraz dyskoteka pod hasłem- tylko polskie przeboje. Działania te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Wychowankowie spędzili ten miesiąc pod znakiem niepodległościowej integracji.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages