To była bardzo krótka piłka, ekipa Morln przegrała do zera

2017-12-03 10:12:57(ost. akt: 2017-12-03 10:28:52)
Ostródzianie ponieśli piąta porażkę w tym sezonie

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Rozczarowanie przeżyli kibice tenisistów stołowych Morlin Ostróda. W meczu 9. kolejki LOTTO Superligi ostródzianie w mniej niż 100 minut przegrali z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów.
Przez kilka sezonów zespoły z Ostródy i Rzeszowa co roku walczyły o zakwalifikowanie się do strefy medalowej. Wtedy to ostródzianie ostatni raz zdobyli brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. Jednak częściej do rundy play off kwalifikowali się rzeszowianie.

Przed meczem 9. kolejki LOTTO Superligi pingpongiści z Podkarpacia wyprzedzali drużynę Morlin i mieli cztery punkty więcej w dorobku. Jednak ten sezon polskiej ligi pokazał, że dzieją się różne rzeczy i każdy wynik jest możliwy. I właśnie na takie niespodziewane rozstrzygnięcie - zwycięstwo gospodarzy - liczyli fani z Ostródy.

Niestety niespodzianki nie było. Już w pierwszej grze zawiódł zawodnik numer 1 ostródzian Wang Zhen, który przegrał z Tomaszem Lewandowskim. Później gospodarze równie szybko przegrywali kolejne pojedynki i po niespełna 100 minutach spotkanie zakończyło się porażką 0:3.

Morliny Ostróda - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 0:3
Wang Zhen - Tomasz Lewandowski 1:3 (-9, 3, -8, -8), Bartosz Such - Gustavo Tsuboi 1:3 (-8, -7, 4, -8), Dmitrij Prokopcow - Wasilij Łakiejew 0:3 (-8, -2, -9)