Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Młodzież z internatu wesoło świętowała listopadowe święta

2017-12-01 12:58:00 (ost. akt: 2017-12-01 14:33:08)
Wychowankowie internatu spędzili ten miesiąc pod znakiem niepodległościowej integracji

Wychowankowie internatu spędzili ten miesiąc pod znakiem niepodległościowej integracji

Autor zdjęcia: Archiwum

W internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi listopad co roku jest miesiącem wielkiej czci i pamięci o bohaterach polskiego narodu. Ważnym jednak jest żeby cieszyć z odzyskania niepodległości i tak właśnie czyni młodzież internacka.

Idea radosnych obchodów Święta Niepodległości spotkała się z dużym zainteresowaniem wychowanków internatu już w ubiegłym roku i dlatego jest kontynuowana. Tematyka zaproponowanych przez wychowawców konkursów, zabaw i zajęć sportowych obejmowała, tradycję, symboli narodowych i jednocześnie była przełamaniem pewnych stereotypów.

W pierwszych dniach listopada młodzież udekorowała internat i przygotowała gazetki tematyczne upamiętniające wydarzenia sprzed lat. Odbyły się zajęcia plastyczne polegające na kolorowaniu antystresowym z symbolami narodowymi, a prace zaprezentowane zostały.

Młodzież obejrzała też prezentację multimedialną oraz wzięła udział w meczu piłki nożnej, oczywiście w barwach Biało-czerwonych. Odbył się również quiz zatytułowany ”Co wiesz, a czego jeszcze nie wiesz o Polsce?”, którego uczestnicy zostali - dzięki uprzejmości Biura Promocji Urzędu Miasta Ostróda - hojnie nagrodzeni.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages