środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Trwa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet

2017-12-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-11 15:18:08)

Ofiarami są dziewczyny, żony, siostry, matki. Niemal codziennie docierają do nas informacje o pobiciach, dręczeniu fizycznym lub psychicznym. Trwa kampania "Biała Wstążka", która ma przypominać, że to naruszenie praw człowieka.

To kampania przeciwko przemocy. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa, że przemoc ze względu na płeć stanowi jednocześnie naruszenie praw człowieka.

Na Warmii i Mazurach kampanię antyprzemocową pod nazwą „Biała Wstążka” zainaugurowała w tym roku wojewódzka konferencja w Mrągowie „Stop przemocy wobec kobiet - jak pomóc skutecznie?”. Wzięli w niej udział prawnicy, pedagodzy, psychologowie, policjanci i szefowie ośrodków pomocy społecznej, którzy mówili o wsparciu dla ofiar przemocy i o programach korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc.

Do kampanii włączyli się tez ostródzcy policjanci. W dniach 7 i 8 grudnia w godz. 12:00- 15:30 w Komendzie Powiatowej Policji w dyżurować ma grupa, w skład której wchodzić będzie funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką społeczną, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Każda osoba dotknięta przemocą w rodzinie uzyska pomoc, poradę prawną oraz wsparcie.

Jednym z przejawów przemocy wobec kobiet jest sytuacja, gdy stają się ofiarami przemocy w rodzinie. Jedną z form pomocy jest procedura „Niebieskie Karty”, którą wszcząć może Policja, przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia.
Dlaczego kampania trwa 16 dni? 25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień rozpoczynający kampanię „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Kampania realizowana jest od 1991 roku, a jej inicjatorem było Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Rozpoczyna się od Międzynarodowego Dnia Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, czyli 25 listopada, a kończy w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia. Daty te nie są przypadkowe, mają bowiem na celu postawienie znaku równości między prawami kobiet a prawami człowieka.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mężczyzna też człowiek #2391639 | 188.146.*.* 6 gru 2017 09:04

    Zastanawiam się dlaczego tak mało mówi się o dręczeniu psychicznym oraz znęcaniu fizycznym Mężczyzn bo i takowe istnieją. Uzależnienie to nie tylko alkohol itp. używki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages