Zespół z Grodziska Mazowieckiego za mocny dla Morlin Ostróda

2017-11-27 08:47:49(ost. akt: 2017-11-27 08:53:43)
Ostródzianie w 7. kolejce przegrali z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

W 7. kolejce spotkań LOTTO Superligi w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zespół miejscowych Morlin zmierzył się z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze przegrali za zero, ale wynik nie do końca oddaje przebieg wydarzeń przy stole.
Przed meczem wiadomo było, że jeden punkt zespół Morlin straci walkowerem, ponieważ trener Tomasz Krzeszewski nie mógł skorzystać z usług Bartosza Sucha. Mimo tego spotkanie zaczęło się po myśli ostródzian. Po pierwszych dwóch setach pojedynku Wnag Zhena z Chuanxi Hanem było 2:0 dla zawodnika Morlin i nic nie wskazywało na to, że pingpongista z Ostródy odejdzie od stołu pokonany. Tymczasem gracz Bogorii wyciągnął wnioski z wcześniejszych setów i w kolejnych był górą. Błędu Wanga nie popełnił Dmitrij Prokopcow. „Wyszarpał” zwycięstwo w dwóch pierwszych partiach pojedynku z Pawłem Siruckiem, a w kolejnym postawił kropkę nad i doprowadził do remisu.

Trzecią grę ostródzianie oddali walkowerem. Ale nadzieja na drugi punkt dla Morlin była w czwartym spotkaniu, w którym Wang grał z Siruckiem. Chińczyk z kanadyjskim paszportem zaczął od wygranej w pierwszym secie, jednak później powtórzyła się historia z pierwszego występu Wanga. To znaczy wygrał Sirucek i w Ostródzie zapewnił Bogorii zwycięstwo za trzy punkty.

Morliny Ostróda – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Wang Zhen – Chuanxi Han 2:3 (6, 10, -8, -7, -10), Dmitrij Prokopcow – Paweł Sirucek 3:0 (9, 9, 6), Bartosz Such – Daniel Górak 0:3 (walkower), Wang – Sirucek 1:2 (6, -7, -9)

Kolejny mecz ligowy ostródzianie rozegrają we wtorek (28 listopada), na wyjeździe zmierzą się z Wartą Kostrzyn nad Odrą.