Pingpongiści Morlin Ostródy zdobyli dwa punkty w Gdańsku

2017-11-22 08:23:25(ost. akt: 2017-11-22 08:27:29)
Punkt decydujący o zwycięstwie ostródzian w Gdańsku zdobył Dmitrij Prokopcow

Do gry wróciła LOTTO superliga tenisistów stołowych. W 6. kolejce spotkań zespół ostródzkich Morlin w Gdańsku rywalizował z Unią AZS AWFiS. Goście rozpoczęli fatalnie, ale dobrze finiszowali i odnieśli zwycięstwo za dwa punkty.
Po kilkutygodniowej przerwie do ligowych stołów wrócili tenisiści stołowi z LOTTO Superligi. Ostródzianie wybrali się do Gdańska i w połowie drugiej gry ich sytuacja wyglądała dramatycznie. Wpierw przegrał Dmitrij Prokopcow, a w drugim pojedynku Wang Zhen przegrywał 0:2 w setach z Markiem Badowskim. Chińczyk z kanadyjskim paszportem pozbierał się jednak w kolejnych partiach i doprowadził do remisu w całym meczu.

Jednak w kolejnym pojedynku Bartosz Such nie poradził sobie z Zihao Gengiem i gospodarze mieli już zapewniony jeden punkt ze starcia z Morlinami. Ostatnie słowa należały do podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego. Drugi raz do remisu doprowadził Wang. A kropkę nad i postawił Prokopcow, który wygrał, zapewniając ekipie Morlin zwycięstwo.

Unia AZS AWFiS Gdańsk – Morliny Ostróda 2:3
Michaił Paikow – Dmitrij Prokopcow 3:0 (10, 10 8), Marek Badowski – Wang Zhen 2:3 (7, 11, -5, -3, -5), Zihao Geng – Bartosz Such 3:0 (10, 4, 8), Paikow – Wang 0:2 (-10, -8), Badowski – Prokopcow 1:2 (9, -8, -7)

A już w niedzielę (26 listopada) zespół Morlin rozegra kolejne ligowe spotkanie. W hali OCSiR przy ul. Kościuszki zmierzy się z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, początek meczu o godz. 18. Wstęp wolny, zapraszamy.