Niespotykanie spokojny Artur Dziki mistrzem Polski juniorów w MMA

2017-11-21 10:35:25(ost. akt: 2017-11-21 10:55:11)
Artur Dziki (w środku) został mistrzem Polski juniorów w kategorii -84 kg

Autor zdjęcia: Archiwum

Zawodnicy ostródzkiego MMA Teamu Ostróda co roku nie zawodzą i zdobywają medale mistrzostw Polski. Kolejnym medalistą został 18-letni Artur Dziki, który okazał się najlepszy w kraju wśród juniorów w kategorii -84 kg.
W Sochaczewie rozegrane zostały mistrzostwa Polski w mieszanych sztukach walki ALMMA. Na Mazowszu wystartowało jeden podopieczny Tomasza Sobczyńskiego. Był to Artur Dziki, który wśród juniorów rywalizował w kategorii -84 kg.

Ostródzki fighter w pierwszej rundzie miał wolny los i rywalizację w oktagonie rozpoczął od drugiej fazy mistrzostw. Dziki pewnie wygrał swój pojedynek i awansował do finału. W finałowym starciu mierzący ponad 190 cm wzrostu zawodnik ostródzkiego MMA Teamu również nie dał szans swojemu rywalowi i sięgnął po złoto.

- Przed startem spodziewaliśmy się, że Artur sięgnie po medal i nie zawiedliśmy się - mówi Tomasz Sobczyński, trener MMA Team Ostróda. - Artur w finale dominował od początku i pewnie wygrał na punkty. To bardzo pracowity i niespotykanie spokojny człowiek, trenuje od dwóch lat, ale jest ambitny i jeśli wytrwa w tej pracy, to może w przyszłości wiele osiągnąć w MMA.