środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Młodzież z internatu bliżej malarstwa i zakazanych książek

2017-11-21 07:44:16 (ost. akt: 2017-11-21 08:04:18)
Młodzież podczas spotkania z ostródzką malarką

Młodzież podczas spotkania z ostródzką malarką

Autor zdjęcia: Archiwum

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi wybrali się do ostródzkiego zamku na kolejne spotkania z kulturą wysoką. Tym razem młodzież wzięła udział w otwarciu wernisażu wystawy malarstwa, dowiedzieli się też kilku nowych rzeczy o literaturze.

Wychowawczynie Alicja Sposób i Agnieszka Kołodziejska z grupą wychowanków uczestniczyli w otwarciu wernisażu wystawy malarstwa ostródzianki Moniki Zenc- Pawlik. Maluje ona głównie kadry ze swojego życia i wspomnienia, które przybierają postać kwiatów, pejzaży. Podczas wystawy młodzież nie tylko oglądała obrazy, ale również mogła posłuchać wywiadu z artystką, porozmawiać oraz zrobić wspólne zdjęcie.

Młodzież poszła za ciosem i nazajutrz wybrała się na kolejne wielkie wydarzenie. Otwarcie wystawy pn.: ”Fizjonomia milczenia”, w której autor - chiński malarz Liao Ci Fu - przedstawił swoje prace malowane tuszem na pięknych zwojach. Po wystawie oprowadził młodzież ks. Wiesław Dudar, który opowiedział o malarstwie chińskim obfitującym w krajobrazy gór i wodospadów.

Po takiej dozie malarstwa wychowankowie wzięli jeszcze udział w spotkaniu Klubu Książki z pisarzem Dariuszem Rokoszem pt. „Zakazane Książki”. Jak sam tytuł wskazuje pisarz przedstawił i omówił 30 najbardziej popularnych książek, które w pewnym czasie i miejscu były książkami zakazanymi. To były np. "Czerwony Kapturek", "O obrotach sfer niebieskich", czy "Dekameron", które wzbudziły największe zainteresowanie widzów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages