środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Pingpongiści Morlin Ostróda zdominowali kwalifikacje do Grand Prix Polski

2017-11-19 12:45:38 (ost. akt: 2017-11-19 12:50:31)
W małej sali OCSiR rozegrany został 2. Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów i seniorów

W małej sali OCSiR rozegrany został 2. Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów i seniorów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Zaledwie osiem klubów z Warmii i Mazur wystawiło swoich zawodników w 2. Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorów i seniorów w tenisie stołowym. Podczas zawodów rozegranych w Ostródzie 1. miejsca zajmowali pingpongiści ostródzkich Morlin i Dekorglassu Działdowo.

Wojewódzkie turnieje kwalifikacyjne są przepustką to zawodów Grand Prix Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, które kolei są szansą na zdobycie punktów do zakwalifikowania się na mistrzostwa kraju.

Akurat 2. turniej GP Polski juniorów w dniach 8-10 grudnia rozegrany zostanie w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. I właśnie w Ostródzie juniorzy z Warmii i Mazur rozegrali wojewódzkie kwalifikacje do tych zawodów. Kiedyś na takich zawodach startowali zawodnicy przynajmniej kilkunastu klubów i potrzebna była wielka hala. Tym razem wystarczyły cztery stoły i mała sala OCSiR, bo wystartowali tenisiści stołowi z tylko ośmiu ośrodków. Zawody potwierdziły, że najlepsze szkolenie odbywa się w Ostródzie i Działdowie, ponieważ zawodnicy z tych miast zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki, seniorki: 1. Marta Kawiak (Morliny), 2. Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński), 3. Ada Górska (AZS UWM English Perfect Olsztyn); seniorzy: 1. Mateusz Lipiński, 2. Kacper Petaś, 3. Wojciech Chrząszcz (wszyscy Morliny); juniorki: 1. Aleksandra Grzebska (Dekorglass), 2. Julia Archacka (Warmia), 3. Wiktoria Piórkowska (Dekorglass); juniorzy: 1. Jakub Kuźmicz (Morliny), 2. Patryk Lewandowski (Dekorglass), 3. Wojciech Chrząszcz (Morliny).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages