Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Najmłodszych bezpieczeństwo kręci przez cały rok szkolny [zdjęcia]

2017-11-17 11:25:33 (ost. akt: 2017-11-17 12:11:36)
Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Akademii Smyka i Chatki w Kwiatki

Policjanci odwiedzili przedszkolaków z Akademii Smyka i Chatki w Kwiatki

Autor zdjęcia: Archiwum

Trwa ogólnopolska akcja policji "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny". W związku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzili dzieci z przedszkoli Akademia Smyka oraz Chatka w Kwiatki. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy.

"Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" to ogólnopolska akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie.

Dlatego też profilaktyk wraz z dzielnicowym z KPP Ostróda odwiedzili przedszkolaków z Akademii Smyka oraz Chatki w Kwiatki. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli maluchom o swojej codziennej pracy. Wyjaśnili, jakie spoczywają na nich obowiązki oraz w jaki sposób pomagają innym. Zaprezentowali również dzieciom elementy umundurowania oraz sprzęt, z którego korzystają podczas służby. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki oraz największa atrakcja spotkania - policyjny radiowóz.

Policjanci omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabawy w domu oraz na podwórku. Dzieci dowiedziały się m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego każdy powinien nosić elementy odblaskowe oraz jak zachować się w przypadku ataku psa.

ab


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages