Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Dzień małych wojowników w kolorze fioletowym

2017-11-13 07:26:25 (ost. akt: 2017-11-13 07:59:28)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

O życie tych maluchów od pierwszej chwili po narodzinach toczy się walka. 17 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Do obchodów włączył się szpital w Ostródzie.

Światowy Dzień Wcześniaka powstał z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami oraz Fundacji Wcześniak. 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców.

Na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma zwracać uwagę na szereg problemów, z jakimi muszą się zmierzyć. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie, jakie są tego konsekwencje.

A jedno na dziesięcioro dzieci rodzi się przed terminem. W Polsce rekordzistą jest Ksawery, który przyszedł na światy w zaledwie 25. tygodniu ciąży. Ważyl 390 gramów. W szpitalu spędził kilka miesięcy. Gdy go opuszczał ważył ponad 3 kilogramy.

Kulminacyjnym momentem obchodów jest podświetlenie budynków na kolor fioletowy, który jest symbolem obchodów Światowego Dnia Wcześniaka.

- Nasz szpital będzie rónież tego dnia podświetlony na filetowo -
mówi Wojciech Paliński, główny specjalista ds. zarządzania i rozwoju szpitala w Ostródzie. - W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na potrzeby wcześniaków i ich rodzin, pokazując też, że jesteśmy tu i mogą liczyć na naszą pomoc.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mama wcześniaka #2373424 | 46.170.*.* 13 lis 2017 14:58

    Nazwa Fundacji to: Fundacja wcześniak – Rodzice rodzicom. http://wczesniak.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages