Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Było więcej policjantów na ulicach. Zakończyli adaptację zawodową

2017-11-11 08:00:00 (ost. akt: 2017-11-10 21:42:05)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Przez blisko dwa miesiące na ulicach było więcej patrolujących policjantów. Na terenie Ostródy i Morąga pełniło służbę dodatkowych 23 funkcjonariuszy odbywających adaptację zawodową.

Przez ostatnie tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców powiatu ostródzkiego. Służby przez nich pełnione odbywały się w systemie zmianowym, głównie w patrolach pieszyc i w godzinach popołudniowych i nocnych.

Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto brali udział w zabezpieczeniu imprez na terenie powiatu.

Przeprowadzanie adaptacji tak dużej grupy policjantów, możliwe było dzięki porozumieniu i współpracy jednostki policji i samorządu powiatu.

Uroczyste zakończenie adaptacji zawodowej policjantów obyło się w sali sesyjnej starostwa powiatowego. W spotkaniu uczestniczyli starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Komendant Komendy Powiatowej Policji Marcin Danowski. Za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Ostródy wyróżniono 3 funkcjonariuszy.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ballada o kpp co zatrudnia złodziejke #2372162 | 5.172.*.* 11 lis 2017 17:16

  i daje jej służbowe mieszkanko w grabinie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages