Wtorek, 13 listopada 2018. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Trzeba przygotować się na kolejne utrudnienia w ruchu drogowym

2017-11-08 12:27:16 (ost. akt: 2017-11-08 12:45:58)
Na kilka tygodni znowu zapewne zakorkuje nam się Ostróda

Na kilka tygodni znowu zapewne zakorkuje nam się Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Wymiana sieci wodociągowej na odcinku ulicy Czarnieckiego w okolicach przejazdu kolejowego na kilka tygodni utrudni poruszanie się po Ostródzie. Prace rozpoczną się we wtorek (14 listopada) i mają zakończyć się 8 grudnia. Znowu postoimy w korkach.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. informuje, że od 14 listopada do 8 grudnia wykonywane będą prace związane z wymianą sieci wodociągowej w ulicy Czarnieckiego, na odcinku od ulicy Jana Pawła II do ul. 11 Listopada.

W związku z tym, na czas wykonywania robót wodociągowych, zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów i pieszych wschodnia część jezdni i chodnika ul. Czarnieckiego między ulicą Sienkiewicza a ulicą Kolejową. Spowoduje to konieczność zmian w organizacji ruchu w rejonie ulicy Jana Pawła II, drugiego przejazdu PKP i na ulicach przyległych.

Za niedogodności, które wystąpią w wyniku w/w inwestycji, serdecznie przepraszamy.

Ruch pojazdów będzie odbywał się objazdem w lewo poprzez ulice: Jana Pawła II – Pieniężnego – 11 Listopada – II przejazd (rysunek poniżej). Dla kierowców alternatywą może być także skorzystanie z trzeciego przejazdu PKP w ciągu ulicy Drwęckiej.

Ruch pieszych


Wyłączenie wschodniego odcinka chodnika ul. Czarnieckiego od ul. Sienkiewicza do końca muru okalającego tereny kościelne – wymaga alternatywnego przechodzenia pieszych przeciwległym chodnikiem (po stronie zachodniej ulicy) aż do wysokości istniejącego przejścia dla pieszych na północnym krańcu planowanych robót.

Wyłączenie przejścia dla pieszych przez południowy wlot ul. Czarnieckiego (pomiędzy „Fiołkiem” a „Pasażem”- rysunek poniżej) – dla uzyskania maksymalnej przepustowości dla relacji pojazdów skręcających w lewo z ul. Czarnieckiego w ul. Jana Pawła II wymaga odbywania się ruchu pieszych poprzez pozostałe przejścia skrzyżowania oraz dokonywanie wcześniejszych wyborów tras dojść od strony południowej ul. Czarnieckiego.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages