Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

"Wycieczka" dookoła świata uczniów ostródzkiego Ekonomika [zdjęcia]

2017-11-02 08:56:14 (ost. akt: 2017-11-02 09:16:23)
Młodzież z "Ekonomika" na targach w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Młodzież z "Ekonomika" na targach w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Autor zdjęcia: M. Bunalska

Uczniowie z ZSZ im. Sandora Petöfi odbyła błyskawiczną podróż dookoła świata na II Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Show. W Salonie Turystyki Krajowej i Zagranicznej zostały zaprezentowane atrakcyjne turystycznie państwa, regiony i miasta z całego globu.

Targi odbywające się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie to miejsce pełne podróżniczych inspiracji. Dlatego też nie mogło na nich zabraknąć uczniów ostródzkiego Petöfiego. Wyjazd został zorganizowany przy okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez nauczycieli K. Fąk, D. Pękacz i M. Bunalską.

W 2017 roku krajem partnerskim imprezy został Meksyk, który w swoim wybudowanym na targach narodowym pawilonie, zaprezentował potencjał turystyczny i kulturalny. Atrakcjami targów były m.in. Festiwal Podróżników, Festiwal Kultur Azji i Gala 7 Nowych Cudów Polski. Główną atrakcją Salonu Turystyki Krajowej i Zagranicznej były spotkania ze znanymi podróżnikami Wojciechem Cejrowskim, Aleksandrem Doba i Nelą Małą Reporterką.

World Travel Show odwiedziły również dwie kobiety z krańca świata - Martyna Wojciechowska i Carmen Rojas z Boliwii – cholita, czyli wojowniczka codziennie ścierająca się na ringu z mężczyznami, a zarazem bohaterka pierwszego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”.

Targi turystyczne to jedno z cennych źródeł wiedzy na temat nowości, jakie pojawiają się w zakresie ogólnie rozumianych podróży, hotelarstwa, wypoczynku czy współpracy między krajami. Dla przyszłych spedytorów organizator zgromadził cały pawilon kamperów, przyczep, jachtów motorowych czy żaglowych.

Tekst i foto: M. Bunalska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages