Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

„Smacznie i zdrowo”- Konkurs kulinarny w Internacie

2017-10-30 12:46:24 (ost. akt: 2017-10-30 10:49:57)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wszyscy wiemy, że prawidłowe odżywianie jest gwarancją dobrego samopoczucia, wyglądu i zdrowia. Należy jeść dużo warzyw i owoców, a słodycze zastępować suszonymi owocami, przekąskami zbożowymi i ziarnami. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży ze względu na dostarczanie do organizmu niezbędnych substancji w okresie ich wzrostu i rozwoju. Szkodliwość fast food-ów i produktów typu instant jest znana i niepodważalna.

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi znają powyższe informacje i mieli dodatkową okazje zapoznać się z wystawą pn. „Smacznie i zdrowo” na temat literatury żywieniowej oraz produktami upraw działkowych, obejrzeć gazetki tematyczne pn. „Jedz zdrowo”.

Podsumowaniem był Konkurs Kulinarny, który odbył się 25 października 2017 r. i polegał na przygotowaniu 4 zadań- dania z warzyw, dania z owoców, deseru oraz zastawienia i dekoracji stołu. Do kulinarnych zmagań zgłosiły się 4 drużyny składające się z czterech zawodników- czerwoni, biali, czarni i niebiescy. Jury oceniało estetykę, smak, trudność przygotowanych potraw, współpracę w grupie, czystość stanowisk i przestrzeganie zasad bhp.

Wszystkie drużyny przygotowały ciekawe, zdrowe posiłki i zaprezentowały je na swoich stołach. Młodzież podczas pracy była bardzo zaangażowana, solidarna oraz pomysłowa. Nie zabrakło też dobrego humoru, ponieważ podczas konkursu pojawił się sobowtór znanej polskiej restauratorki i znawczyni kuchni. Pani Magda dopingowała zawodników oraz rozbawiła publiczność.

Na stołach królowały sałatki, faszerowane warzywa i zdrowe koktajle. Jednak serce jury skradła pasta z marchwi na pomidorach, pudding owocowy z bitą śmietaną i sokiem oraz przekąska zbożowa z owocami i miodem.

Wyniki konkursu są następujące: I miejsce- niebiescy w składzie: E. Grygas, K. Lipowska, M. Janowska i M. Płodowski, II miejsce- drużyna czarnych: U. Niedźwiecka, K. Wiśniewska, P. Ługowska i K. Licznerski, III miejsce zajęli czerwoni: K. Nowikiewicz, S. Rybińska, A. Rutkowska i M. Kłosowski, a IV miejsce zdobyli biali: K. Kyc, M. Szytniewski, A. Kargin i K Walewander.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy (talerz i sztućce w kolorze swojej drużyny) oraz ciekawe przybory kuchenne. Gratulujemy! Wychowankowie oprócz integracji i dobrej zabawy nauczyli się robić zdrowe, smaczne i szybkie posiłki.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages