Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Ponad 30 interwencji strażaków po huraganowych wiatrach i opadach [ZDJĘCIA]

2017-10-30 08:23:54 (ost. akt: 2017-10-30 09:12:31)
Strażacy i mieszkańcy Wirwajd zabezpieczali brzegi i monitorowali poziom wody w niewielkiej poburzance

Strażacy i mieszkańcy Wirwajd zabezpieczali brzegi i monitorowali poziom wody w niewielkiej poburzance

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Pracowity weekend mają za sobą strażacy z powiatu ostródzkiego. Wyjeżdżali do powalonych przez wiatr drzew. Wypompowywali wodę zalanej szpitalnej kotłowni. A w Wirwajdach zabezpieczali wały poburzanki, która wystąpiła z koryta i zagrażała stawom hodowlanym z pstrągami.

Przechodzący przez Polskę orkan Grzegorz dał się we znaki mieszkańcom powiatu ostródzkiego. Huraganowe podmuchy wiatru i padający deszcz sprawiły, że strażacy na terenie powiatu ponad 30 razy byli wzywani na pomoc do różnych interwencji.

W niedzielne popołudnie strażacy w Wirwajdach (gmina Ostróda) zabezpieczali brzegi poburzanki. Niewielka rzeczka w jednym miejscu przerwała wał i wystąpiła z koryta i utworzyła rozlewisko. Woda zagrażała stawom hodowlanym w których znajduje się ponad 50 ton pstrągów zlokalizowanym niedaleko poburzanki. Strażacy zabezpieczyli przerwany wał rzeczki i monitorowali czy w innych miejscach nie wystąpiła z koryta.

Natomiast w Ostródzie funkcjonariusze wypompowywali wodę z zalanej kotłowni szpitala. Na ulicy 11 Listopada zostali wezwani do zabezpieczenia dachu, na którym płat oderwanej blachy zagrażał życiu przechodniów.

- Ponadto standardowo wyjeżdżaliśmy do powalonych drzew, w kilku miejscach zerwane zostały linie energetyczne - mówi Grzegorz Różański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. - Co najważniejsze w związku z wichurami i opadami deszczu nie było ofiar w ludziach.

Silny wiatr nie przewrócił płot przy ulicy Jana III Sobieskiego na terenie byłych białych koszar w Ostródzie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages