Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Darmowa zbiórka śmieci wielkogabarytowych z 15 ulic w Ostródzie

2017-10-25 18:33:41 (ost. akt: 2017-10-25 18:53:34)
Na ulicy Rycerskiej odpady wielkogabarytowe od kilku dni gotowe są do odbioru

Na ulicy Rycerskiej odpady wielkogabarytowe od kilku dni gotowe są do odbioru

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Stare stoły, łóżka oraz inne niepotrzebne meble mogą pod swoje śmietniki wystawić mieszkańcy kilkunastu ostródzkich ulic. W piątek (27 października) pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie bezpłatnie odbiorą stamtąd tzw. odpady wielkogabarytowe.

Dla mieszkańców Ostródy z ulic, które publikujemy na końcu artykułu, będzie to ostatnia bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w tym roku. Sprawdziliśmy w ostatnich dniach kilka osiedlowych śmietników, gdzie odbędzie się zbiórka i widać tam, że pracownicy ZUOK Rudno będą mieli co robić.

Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci, mogą być utylizowane jako odpady wielkogabarytowe. To na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, pierzyny, materace, rowery, a nawet zabawki o dużych rozmiarach.

Z tych ulic w piątek bezpłatnie odebrane zostaną odpady wielkogabarytowe: Pieniężnego (powyżej nr 35), Stępowskiego, Kętrzyńskiego, 21 Stycznia, Czarnieckiego (powyżej nr 32), Jagiełły (bez 2, 2A, 2B), Chrobrego, Piastowska, Grunwaldzka, Osiedle Młodych, Poniatowskiego, Jaracza, Zawiszy Czarnego, Rycerska, Składowa.

A w listopadzie odpadów wielkogabarytowych bezpłatnie będą mogli pozbyć się mieszkańcy gminy Ostróda. Harmonogramy będą publikowane w tygodniku "Gazeta Ostródzka".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages