środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Poetycka lekcja człowieczeństwa

2017-10-25 10:45:01 (ost. akt: 2017-10-25 10:03:45)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi , kontynuując swoja przygodę z literaturą, gościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem był to wieczór poezji Jolanty Łukaszewskiej- Jasieniewskiej, który odbył się 19 października pod hasłem „Człowieczeństwo”.

Podczas spotkania wiersze autorki recytowała Anna Rutkiewicz. Jolanta Łukaszewska- Jasieniewska zadebiutowała w 1998 r. wierszem „Ciało i dusza” w konkursie Wieszczeliada w Elblągu. Pani Jolanta mieszka w Stębarku i uwielbia wiejskie życie. Czerpie natchnienie podczas spacerów oraz sytuacji, jakie spotykają ją w życiu, każdy wiersz zaopatrzony jest dodatkowo w fotografię.

Ta lokalna poetka uważa, że człowieczeństwo wyraża się w umiłowaniu życia, czerpaniu szczęścia z pobytu człowieka na ziemi. Młodzież i zebrani goście z przyjemnością słuchali tej niezwykle ciepłej kobiety, a jej przesłanie zachęcało do przeżywania życia z radością i pokorą. Uczmy się więc szczęścia i człowieczeństwa dostrzegając i doceniając „małe rzeczy” wokół nas. W nich bowiem tkwi sekret prawdziwego życia.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages