Pingpongiści Morlin Ostróda wygrali pierwszy mecz we własnej hali

2017-10-25 07:38:48(ost. akt: 2017-10-25 08:01:44)
Dmitrij Prokopcow zdobył pierwszy punkt dla Morlin, a potem było już z górki

Tenisiści stołowi ostródzkich Morlin nadrobili ligowe zaległości. W meczu 2. kolejki LOTTO Superligi w hali OCSiR podejmowali Spójnię Warszawa. Początek spotkania nie zapowiadał nic dobrego dla gospodarzy. Jednak ostródzianie ogarnęli się i wywalczyli potrzebne trzy punkty.
Beniaminek z Warszawy bez respektu dla rywala rozpoczął pojedynek w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Nieobliczalny Piotr Chodorski w czterech setach uporał się Wang Eugenem, który ostatnio sporo czasu spędził u fizjoterapeutów lecząc kontuzjowany staw skokowy.

Po dwóch setach pojedynku Dmitrija Prokopcowa z Patrykiem Chojnowskim wydawało się, że Czech szybko rozprawi się z byłym zawodnikiem Morlin. Prokopcow prowadził 2:0 i wtedy do gry powrócił Chojnowski, który po kolejnych dwóch partiach wyrównał stan rywalizacji. Piąty set miał dramatyczny przebieg, ale grę nerwów lepiej zniósł Czech z Morlin i na przewagi wywalczył pierwszy punkt dla gospodarzy.

W kolejnej grze Bartosz Such oddał 6 małych punktów grającemu prezesowi Spójni i wiadomo było, że ostródzianie zdobędą przynajmniej punkt. Kropkę nad i postawił Wang, który w czwartej grze wieczoru wygrał z Chojnowskim, zapewniając Morlinom trzy punkty oraz pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością.

Morliny Ostróda – Spójnia Warszawa 3:1
Wang Eugene – Piotr Chodorski 1:3 (-11, -4, 10, -10), Dmitrij Prokopcov – Patryk Chojnowski 3:2 (4, 7, -7, -7, 11), Bartosz Such - Krzysztof Stepień 3:0 (2, 2, 2), Wang – Chojnowski 2:1 (1, -5, 8)