Celowali w mistrzostwo Polski i zrealizowali cel w 100 procentach

2017-10-23 07:45:43(ost. akt: 2017-10-23 08:08:04)
Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik po trzech latach zdobyli mistrzostwo Polski

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Mamy to! - mogli krzyknąć Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik na mecie rajdu Baja Żagań. Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zdobyła mistrzostwo Polski w rajdach cross country. Do niedzieli był to jedyny brakujący tytuł w kolekcji rajdowców z Florczak w gminie Łukta.
Ostatni tegoroczny rajd na bezdrożach w okolicach Żagania i Szprotawy liczył około 250 kilometrów odcinków specjalnych. Łukaszewski i Duhanik przed startem Baja Żagań zajmowali 1. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do wywalczenia pierwszego w ich karierze mistrzostwa Polski potrzebowali zajęcia przynajmniej 2. miejsca w ostatniej tegorocznej rundzie.

Początek nie był dobry w wykonaniu rajdowców z gminy Łukta. Po pierwszej próbie, o długości 6 km, tracili pięć sekund do głównego rywala w rywalizacji o mistrzostwo kraju Czecha Miroslawa Zapletala. Jednak już na drugim odcinku z nawiązką odrobili straty do kierowcy z Czech i pierwszy dzień ścigania zakończyli z ponadminutową przewagą.

W drugim dniu Baja Żagań załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zaczęła od zwycięstwa na 77-kilometrowym odcinku, powiększając do ponad dwóch minut przewagą. Łukaszewski i Duhanik byli najlepsi podczas najdłuższych niedzielnych oesów i zawody na bezdrożach pod Żaganiem i Szprotawą zakończyli na 1. miejscu. Dzięki temu załoga z Florczak wywalczyła pierwsze w historii swoich występów mistrzostwo Polski i kolejny złoty medal w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy FIA CEZ w rajdach cross-country.