Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Młodzież spędziła Dzień Papieski z seniorami

2017-10-18 09:53:07 (ost. akt: 2017-10-18 09:53:42)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło to jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte i było wypowiadanie często przez św. Jana Pawła II, szczególnie podczas Jubileuszu Roku 2000.

Takim właśnie słowem wstępnym wolontariuszki z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie rozpoczęły swoje występy upamiętniając Świętego Jana Pawła II i przybliżając interpretację tego przesłania. Wychowanki przygotowały program słowno- wokalny i prezentowały go przed zaprzyjaźnionymi seniorami.

Ze swoim repertuarem odwiedziły w październiku Dom Pomocy Społecznej w Molzie i Klub Seniora Osiedle Drwęckie przy Parafii Św. Jana Bosko w Ostródzie. Internacka grupa wokalna prezentowała pieśni przeplatane fragmentami dotyczącymi interpretacji słowa nadzieja, jego wielorakich znaczeń i symboliki. Wspólne odśpiewanie „Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II, uświetniło oba występy.

Publiczność była wzruszona i pełna podziwu, doceniając to, że młodzież stać na chwile refleksji, uczczenia wybitnych osobowości i ceni sobie integrację międzypokoleniową. Wychowanki do występów przygotowała wychowawczyni Agnieszka Kołodziejska.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tak tak #2353916 | 83.9.*.* 19 paź 2017 05:23

    To jest tylko katolickie .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages