Pingpongiści Morlin Ostróda bez punktu wrócili z Bydgoszczy

2017-10-18 10:05:16(ost. akt: 2017-10-17 23:13:38)
Jedyny punkt dla ostródzian w Bydgoszczy zdobył Wang Eugene

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Brązowy medalista poprzedniego sezonu - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - był kolejnym ligowym rywalem tenisistów stołowych Morlin Ostróda. W 3. kolejce LOTTO Superligi ostródzianie na Kujawach przegrali 1:3 i spadli na 9. miejsce w tabeli.
Trzy pierwsze gry w Bydgoszczy ostródzianie zaczynali od zwycięstwa w pierwszych setach. Tak swój pojedynek rozpoczął Bartosz Such, który stoczył zacięty, dramatyczny bój z Brytyjczykiem Andrew Baggaley'em. Jednak po pięciu setach z wygranej cieszył się zawodnik gospodarzy.

Później Dmitrij Prokopcow wygrał pierwszą partię gry z Wiaczesławem Burowem. I to niestety było wszystko na co zawodnik klubu z Bydgoszczy pozwolił pingpongiście Morlin.

Ostródzian w grze, wprawdzie na niedługo, utrzymał wystawiony jako meczowa trójka Wang Eugene. Kanadyjczyk chińskiego pochodzenia potrzebował czterech setów na ogranie Tomasza Tomaszuka.

Niestety kolejny pojedynek okazał się dla ostródzian ostatni. Prokopcowa pokonał Baggaley, który zapewnił bydgoszczanom zwycięstwo za trzy punkty.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Morliny Ostróda 3:1

Andrew Baggaley - Bartosz Such 3:2 (-9, 12, 8, -5, 9), Wiaczesław Burow - Dmitrij Prokopcow 3:1 (-6, 7, 13, 6), Tomasz Tomaszuk - Wang Eugene 1:3 (-6, -9, 8, -11), Baggaley - Prokopcow 2:1 (12, -9, 3)