Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

„Młodzi” znają swój internat- Otrzęsiny 2017

2017-10-17 07:00:00 (ost. akt: 2017-10-16 12:54:25)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

11 października internacka starszyzna zorganizowała uroczyste Przywitanie Wychowanków klas I- szych. „Młodzi” musieli przejść grę terenową „Poznaj swój internat”, aby wpisać się do grona społeczności internackiej.

Otrzęsiny w tym roku szkolnym miały charakter gry terenowej. Było to osiem konkurencji umiejscowionych w różnych częściach internatu, a ukończenie każdej z nich dawało jedną literę do hasła, którego to rozwiązanie zaliczało grę.

Pięć grup wychowawczych w tym samym czasie zaliczało kolejne „stacje”. A były to odwiedziny w: kuchni młodzieżowej (jak najszybsze ubicie piany z białek), świetlicy (kalambury), siłowni (ja najdłużej wytrzymać w pozycji „plank”), stołówce (makijaż w barwach wojennych), pokoju wychowawców (dopasowanie zdjęć swoich wychowawców z dzieciństwa do współczesnych), pokoju młodzieży (jak najszybsze sprzątniecie pomieszczenia), gabinecie kierownika (ułożenie wiersza lub piosenki o p. kierownik) i na korytarzu w chłopięcej części internatu (przerzucanie baloników z wodą za pomocą ręczników).

Hasłem gry było słowo „survival”, które ułożyły wszystkie grupy. Przy wspólnej kolacji wszyscy walecznie i z uśmiechami na ustach wypowiedzieli słowa uroczystej przysięgi, ochoczo wypili słodki nektar wpisując się tym samym do społeczności internackiej. Uczestnicy gry terenowej otrzymali pamiątkowe „niezbędniki internackie” wyposażone w najbardziej pożądane w internacie artykuły spożywcze. Zakończeniem otrzęsin była dyskoteka. Cała impreza miała charakter zarówno humorystyczny, edukacyjny jak i integracyjny.
Serdecznie witamy nowych wychowanków i życzymy sukcesów!


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages