Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wypadek autobusu z dziećmi. Sześcioro trafiło do szpitala [zdjęcia]

2017-10-16 09:21:27 (ost. akt: 2017-10-16 10:39:23)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sześcioro dzieci zostało lekko rannych w zderzeniu szkolnego autobusu z osobowym renault, do którego doszło dziś rano (16.10). Według świadków zdarzenia kierująca renault próbowała ominąć wyjeżdżające z podwórka auto, zjechała na lewy pas i uderzyła w autobus.

Do zdarzenia doszło w Brzydowie (gmina Ostróda). Dzieci jechały autobusem szkolnym na zajęcia do szkoły w Brzydowie. Autobusem podróżowało 38 osób, w tym 35 dzieci, dwie opiekunki i kierowca.

Według niepotwierdzonych na razie informacji kierująca samochodem reanult próbowała ominąć samochód, który wymusił pierwszeństwo przejazdu, wyjeżdżając z prywatnej posesji. Udało się ominąć jedno auto, ale niestety renówka wjechała pod nadjeżdżający od strony Smykowa autobus. Wskutek zderzenia rannych zostało siedem osób.

Punkt pierwszej pomocy medycznej utworzony został w budynku szkoły podstawowej w Brzydowie, dokąd podróżowały dzieci.

W wyniku zderzenia siedem osób, w tym sześcioro dzieci trafiło do szpitala. Ich obrażenia są lekkie, ale lekarze zalecili obserwację. Dzieci były wystraszone i płakały. Po pozostałe przyjechali rodzice.

Najbardziej poszkodowana została kobieta kierująca renault, najprawdopodobniej sprawczyni wypadku. Została przewieziona do szpitala z urazem nóg i klatki piersiowej. Na miejsce przyjechało siedem karetek pogotowia ratunkowego.

Po dzieci, które podróżowały autobusem przyjechali rodzice i odwołane zostały ich zajęcia.

Policja ustala okoliczności zdarzenia. Do zakończenia pracy policji - przez ponad godzinę - ruch na drodze w Brzydowie odbywał się wahadłowo.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages