Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Strzelali dla Marty. Zebrali na rehabilitację koleżanki prawie 4 tys. złotych

2017-10-15 12:06:46 (ost. akt: 2017-10-15 12:14:20)

Autor zdjęcia: Policja

Na strzelnicy koło Ostródy odbyły się w sobotę zawody strzeleckie. Ich uczestnicy zbierali pieniądze na rehabilitację koleżanki, poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym Marty Dietrichkeit z Komisariatu Policji w Lubawie.

Organizatorami zawodów byli: Legionowskie Towarzystwo Sportowe Cenrum Szkolenia Policji (LTS CSP), Sekcja Miłośników Oręża i Fortyfikacji Polskich oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

W sobotę 14 października br. od godz. 9 na strzelnicy IBION w Ostródzie uczestnicy zawodów rywalizowali w strzelaniu statycznym do tarczy sportowej na dystansie 25 m z broni krótkiej kal. 9 mm. Zgodnie z regulaminem zawodów należało oddać 10 celnych strzałów w czasie 3 min.

Udział w zawodach był nieodpłatny, a na najlepszych strzelców klasyfikacji indywidualnej i drużynowej czekały puchary, medale, dyplomy i nagrody. Uczestnikami rywalizacji byli funkcjonariusze Policji, Aresztu Śledczego, szkoły policyjnej, przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej oraz stowarzyszeń proobronnych i strzeleckich.

W trakcie zawodów była prowadzona zbiórka koleżeńska, a "startowe" zgromadzone w puszce, zostało przekazane w całości potrzebującej wsparcia po wypadku policjantce z KP Lubawa Marcie Dietrichkeit - która była obecna tego dnia na strzelnicy.

Najlepszymi strzelcami okazali się:
1. Wacławski Dariusz WSPoL - 97 pkt
2. Dudzik Katarzyna WSPOL - 94 pkt
3. Golicki Daniel LTS - 93 pkt
W klasyfikacji drużynowej wygrała ekipa z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z wynikiem 277 pkt.

Indywidualnym fundatorem, który przekazał na szczytny cel pomocy w rehabilitacji policjantki z Lubawy swoją dietę, był ostródzki radny Bartłomiej Wasilewski. W sumie zebrano prawie 4 tys. złotych.

Dodatkowo każda osoba, która nie brała udziału w zawodach, została wstępnie przeszkolona z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią i strzelania.

Uczestnicy zawodówMarta Dietrichkeit była obecna tego dnia na strzelnicy


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages