Jokers, Lider i Morliny zwycięskie w siatkarskiej II lidze [zdjęcia]

2017-10-13 08:49:03(ost. akt: 2017-10-13 09:08:18)
Drugoligowcy o ligowe punkty walczą w czwartkowe wieczory

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Drugoligowcy ostatni stanęli do walki o ligowe punkty w amatorskiej rywalizacji siatkarzy. Pierwsze spotkania II ligi w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozstrzygnęły się raczej zgodnie z oczekiwaniami.
Siatkarze z II ligi w każdy czwartek wieczorem o punkty będą walczyli w hali OCSiR przy ul. Kościuszki. W inauguracyjnej kolejce większość pojedynków zakończyła się zwycięstwami faworytów. Debiutujący w gronie drugoligowców zespół TO MY nie nawiązał walki z Liderem, który pierwszą wygraną w sezonie 2017/2018 wywalczył po trzech setach.

Ciekawie było w konfrontacji Morlin (awansowały z III ligi) ze spadkowiczem z I ligi Paragrafem 22. Beniaminek pewnie wygrał dwa pierwsze sety, w trzecim oddał inicjatywę rywalom, ale w czwartej partii ponownie dominowali siatkarze z Morlin i odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo.

W poprzednim sezonie ekipa Leśnika wygrała rozgrywki II ligi, ale zrezygnowała z występów w ostródzkiej I lidze. Leśnicy nowe rozgrywki ponownie rozpoczęli wśród drugoligowców. Po drugiej stronie mieli drużynę Jokersa, a tak po zaciętych trzech setach wygrała inauguracyjne spotkanie.

Wyniki 1. kolejki spotkań II ligi: Jokers - Leśnik 3:0 (19, 26, 24), TO MY - Lider 0:3 (-11, -15, -14), Morliny - Paragraf 22 3:1 (17, 20, -17, 20).