Siatkarki rozpoczęły rywalizację o mistrzostwo Ostródy

2017-10-10 11:10:36(ost. akt: 2017-10-10 11:14:15)
W hali OCSiR siatkarki walczą o amatorskie mistrzostwo Ostródy

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczęła się rywalizacja siatkarek o amatorskie mistrzostwo Ostródy. Lejdis, Ekonomik i LO I to pierwsze zespoły, które inauguracyjną kolejkę zakończyły zwycięsko.
Tego jeszcze w siatkarskiej historii OCSiR nie było. Po raz pierwszy do rywalizacji o amatorskie mistrzostwo Ostródy stanęły panie. W inauguracyjnej kolejce po dwóch stronach siatki stanęło sześć drużyn. Solidnie z ligą przywitały się zawodniczki Ekonomika, które zwycięsko rozpoczęły pojedynek z ekipą Lejdis. Okazało się jednak, że pierwsze śliwki robaczywki. Kolejne dwa sety wygrały Lejdis, następnie Ekonomik doprowadził do remisu, ale tie-break i cały mecz zakończył się triumfem Lejdis. W kolejnych spotkaniach 1. kolejki obyło się bez większych emocji, Świstaczki i LO I swoje spotkania wygrały bez straty seta.

Wyniki 1. kolejki: Rolnik – LO I 0:3 (-12, -15, -17), Lejdis – Ekonomik 3:2 (-19, 15, 18, -22, 11), Świstaczaki – Babeczki 3:0 (7, 20, 14)