Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Funkcjonariusze odzyskali telefon zanim właściciel zgłosił kradzież

2017-10-09 12:43:20 (ost. akt: 2017-10-09 12:20:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Ostródzcy policjanci pod nadzorem prokuratora zakończyli sprawę kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło w jednym z ostródzkich lokali. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę 33-letniego właściciela i zabrał telefon ze stolika, przy którym siedział mężczyzna.

Kilka tygodni temu ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło w jednej z ostródzkich restauracji.

Jak wynika z ustaleń, 33-latek tylko na chwilę pozostawił swój telefon na stoliku, przy którym siedział. Mężczyzna dopiero po wyjściu zorientował się, że nie ma aparatu. Jednak gdy wrócił w to samo miejsce - telefonu już nie było.

Urządzenie warte ponad 2 tysiące złotych wróciło do właściciela po kilku dniach - jeszcze przed zgłoszeniem o jego kradzieży. Mężczyzna myślał, że „osoba”, która wzięła telefon – po prostu mu go zwróci. Aparat odzyskali policjanci prewencji podczas legitymowania i kontroli osobistej 54-latka, podejrzanego o kradzież sklepową. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mieszkańcowi miasta zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnej karze 8 miesięcy pozbawienia wolności. 54-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

Źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages