Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Woda w kilku miejscowościach w gminie Ostróda nie nadaje się do spożycia

2017-10-03 08:56:36 (ost. akt: 2017-10-03 09:27:31)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostródzie wydała komunikat o zanieszczyszczonej bakteriami E-coli wodzie w dwóch ujęciach na terenie gminy Ostróda.

Ostródzki sanepid wydał 2 października br. komunikat w sprawie zanieczyszczonej wody w Ornowie i kilku innych miejscowościach połączonych tym samym wodociągiem m.in. Brzydowo, Lichtajny, Kajkowo, Kraplewo, Szafranki, Cibory, Leszak Ostródzki, Prusowo.

Woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Może być wykorzystana do celów sanitarno-gospodarczych wyłącznie po przegotowaniu.

Jakie kroki podjęły włądze gminy?
W przypadku Ornowa (bo tu w hydrofornii pobierano próbki do badań i stwierdzono zanieczyszczenie) i innych okolicznych miejscowości, woda będzie dostarczana z innych hydrofornii m.in. z miasta Ostródy i ze Smykówka. W tym czasie przeprowadzone będą kolejne badania w Ornowie.

Minimalne zanieczyszczenie stwiedzono też w Wysokiej Wsi. Tam stoją juz beczkowozy z wodą zdatną do picia. Informacja trafiła do sołtysów okolicznych wsi o miejscu skąd można pobierać wodę.

O godz. 12 będzie znany wynik drugiego badania w Wysokiej Wsi i wtedy zostaną podjęte decyzje, co dalej. Biorąc pod uwagę minimalne skażenie, być może, po przepłukaniu instalacji, niebezpieczeństwa już nie ma.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages