środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Uczennice "Bażyniaka" zwiedzały najpiękniejsze zakątki Wrocławia

2017-10-03 07:05:00 (ost. akt: 2017-10-02 11:21:55)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dni od 20 do 22 września 2017r. niewątpliwie zostaną doskonale zapamiętane przez uczennice klasy IIIC2. Wspólnie z panią Iwoną Jakimowicz i panią Anną Żebrowską miałyśmy okazje zobaczyć z pomocą pana przewodnika najpiękniejsze zakątki Wrocławia.

Miasto z uwagi na swoje położenie obfituje w ogrom mostów. Najsłynniejszym z nich jest „Most Miłości” pełen symbolicznych kłódek. Wrocław to również miasto parków, gdzie można pozwolić sobie na chwilę relaksu wśród zieleni oraz nacieszyć oko sztuką, której w tym mieście bez wątpienia nie brakuje.

Doskonałe murale, rzeźby słynnych osobistości oraz zachwycająca architektura z przepięknym Rynkiem Głównym. Naszej uwadze nie umknęły także słynne wrocławskie krasnale, których z uwagą wypatrywałyśmy na każdym kroku.

Oprócz atrakcji planowanych pojawiła się również okoliczność dzięki której wyjazd zostanie zapamiętany w sposób szczególny. Wrocławska sztuka w takim stopniu zauroczyła jedną z uczennic, że musiała zabrać choćby jej część do Ostródy. Teraz może poczuć się jak twórca próbując przywrócić rzeźbie choćby kawałek piękna pierwowzoru.

Jak przystało klasie rozszerzającej biologię ogromnym zainteresowaniem cieszyło się Wrocławskie ZOO, w którym każda z nas mogła odnaleźć swoje ulubione organizmy jednocześnie podziwiając egzotyczną roślinność.

Mimo tak krótkiego pobytu i długiej drogi zapewne wszystkie możemy stwierdzić, że do Wrocławia chce się wracać, chociażby ze względu na jego niepowtarzalny klimat i urok.
Patrycja Ługowska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages