Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Młodzież z internatu w czytelni zainaugurowała rok literacki

2017-09-29 10:04:12 (ost. akt: 2017-09-29 10:17:41)
Spotkanie z autorem odbyło się w czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej

Spotkanie z autorem odbyło się w czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej

Autor zdjęcia: Agnieszka Kołodziejska

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, propagując Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa wzięli udział w spotkaniu autorskim z Dawidem Ratajczakiem autorem książek „Jak wytresować kota?”, „Jak wytresować kota 2? Techniki zaawansowane”.

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, utrwala zasady ortografii, uspokaja, ćwiczy pamięć i koncentrację. Pobudza mózg do działania i poprawia zdolność myślenia analitycznego. Wiedzą o tym wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Biorąc udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa uczestniczyli oni w spotkaniu autorskim z Dawidem Ratajczakiem.

Autor książek „Jak wytresować kota?”, „Jak wytresować kota 2? Techniki zaawansowane” z internacką młodzieżą spotkał się w czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej na ostródzkim zamku. Pisarz podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami jako autor. Było to jedno działań Klubu Książki. Wychowankowie internatu już w roku ubiegłym brali czynny udział w spotkaniach Salonu Literackiego i Klubu Książki. W tym roku szkolnym też mają nadzieję na bogatą współpracę .

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages