Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Ukradł whisky i krem ze sklepu, a później groził ochroniarzowi

2017-09-27 12:11:10 (ost. akt: 2017-09-27 12:16:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymali zgłoszenie, o ujęciu mężczyzny podejrzewanego o kradzież w jednym ze sklepów na terenie miasta. Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec Ostródy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 września). Z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą wynika, że do jednego z miejscowych marketów wszedł młody mężczyzna.

Z półki sklepowej wziął butelkę whisky oraz krem, a następnie przekroczył linię kas nie płacąc za towar, po czym wyszedł ze sklepu. Całe zdarzenie obserwował pracownik ochrony, jednak nie udało mu się go ująć.

Postanowił, wówczas wrócić do sklepu, aby przejrzeć monitoring. Następie ponownie wyszedł ze sklepu w celu rozejrzenia się za sprawcą kradzieży. Na parkingu sklepu spotkał przebywającego tam prywatnie swojego kolegę po fachu, który również pracuje w tym samym sklepie jako ochroniarz.

Zapytany co się stało, opowiedział mu całe zdarzenie opisując sprawcę, a następnie ponownie wrócił do sklepu. Kolega „po fachu” postanowił więc rozejrzeć się za sprawcą. Po pewnym czasie na jednej z miejskich ulic zauważył mężczyznę wyglądem przypominającego tego, którego opis podał mu kolega.

Postanowił więc ująć sprawcę. 28- latek początkowo przeprosił za dokonanie kradzieży. Jednak po chwili zmienił zdanie i zaczął grozić ochroniarzowi popełnieniem przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Mieszkaniec gminy Ostróda został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany usłyszał zarzut za wypowiedziane groźby, do którego się przyznał. Przyznał się również do kradzieży mienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KPP Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NIewątpliwie może tu zachodzić #2338134 | 5.172.*.* 28 wrz 2017 00:01

  1. Czasowe pozbawienie wolności .2. Naruszenie nitykalności cielesnej.? 3. Przekroczenie uprawnień jeśli wogóle człowiek miał licencje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do poniżej #2337669 | 90.199.*.* 27 wrz 2017 14:01

  Każdy obywatel, jeżeli ma świadomość, ze drugi człowiek popełnił przestępstwo, może dokonać obywatelskiego zatrzymania, wtedy występuje jak funkcjonariusz A ochroniarz najpierw tylko podejrzewał, ze to on, ale w rozmowie złodziejaszek się przyznał, więc wątpliwości nie było Jeżeli zobaczysz, ze w sklepie ktoś kobiecie z torebki wyciąga portfel i złapiesz złodzieja, jesteś na zasadach funkcjonariusza. Masz oczywiście pewne ograniczenia, poczytaj o tym

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pracownik ochrony #2337598 | 5.172.*.* 27 wrz 2017 12:41

  nie posiada poza chronionym obiektem uprawnien , a tym bardziej jesli nie jest w pracy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages