Biegacz ze Szczytna wygrał 1. Maraton Mazur Zachodnich [zdjęcia]

2017-09-23 15:43:46(ost. akt: 2017-09-23 18:37:35)
Start 1. Maratonu Mazur Zachodnich odbył się w amfiteatrze

W ostródzkim amfiteatrze rozpoczął się 1. Maraton Mazur Zachodnich. Na starcie m.in. stanął burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz. Trasę inauguracyjnego maratonu najszybciej przebiegł Rafał Kot ze Szczytna.
Z Ostródy do Iławy wiodła trasa 1. edycji Maratonu Mazur Zachodnich. Początkowo nad Jeziorem Drwęckim, a ostatnie kilometry nad brzegiem jeziora Jeziorak.

- Bardzo malownicza i przyjemna trasa szutrowo-asfaltowa - ocenił Jacek Tracz, współorganizator maratonu.

Pierwszych kilka kilometrów z uczestnikami maratonu przebiegł też burmistrz Ostródy.

- Fajna inicjatywa, która ma moje całkowite poparcie - powiedział Czesław Najmowicz. - Stanąłem na starcie, ale to tylko symboliczny udział, ponieważ ja swój bieg skończyłem przy moście kolejowym.

Zawodnicy mieli pięciogodzinny limit na pokonanie trasy. I wszyscy, którzy dobiegli do mety zmieścili się w tej granicy. Ostatni biegacz minął linię mety z czasem 4:57. A zwycięzcą 1. Maratonu Mazur Zachodnich został Rafał Kot ze Szczytna, który trasę pokonał w czasie:3:05.44.