środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

W sobotę lekkoatletyczne gwiazdy otworzą stadion przy Wyszyńskiego

2017-09-20 07:50:36 (ost. akt: 2017-09-20 08:12:01)
Konrad Bukowiecki wystąpi na sobotnim mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy

Konrad Bukowiecki wystąpi na sobotnim mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Lekkoatletyczna Perła Ostródy to nazwa mityngu, który rozegrany zostanie w sobotę (23 września) na stadionie przy ul. Wyszyńskiego. Wystąpią znani polscy lekkoatleci, medaliści mistrzostw świata i Europy. W programie zawodów jest pięć konkurencji dla kobiet i osiem dla mężczyzn.

Paweł Wojciechowski, mistrz świata w skoku o tyczce z 2011 roku, Konrad Bukowiecki, halowy i młodzieżowy mistrz Europy w pchnięciu kulą czy Sofia Ennaoui, brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500 m. To najbardziej znani polscy lekkoatleci, którzy wezmą udział w sobotnim mityngu Lekkoatletyczna Perła Ostródy. Będzie to oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego.

Do tej pory swój udział w pierwszym mityngu na odnowionym ostródzkim obiekcie zgłosiła ponad setka lekkoatletów. W sobotę sportowcy będą rywalizowali w konkurencjach technicznych i biegowych: rzut oszczepem, skok w dal, skok o tyczce, skok wzwyż, pchnięcie kulą, biegi na 100, 110 ppł, 400, 800 i 2000 m. Na razie najwięcej chętnych (19 biegaczy) zgłosiło się do rywalizacji na dystansie 2000 m mężczyzn.

Sobotni mityng rozpocznie się o godz. 16. Na trybuny zapraszamy wszystkich miłośników lekkoatletyki, wstęp wolny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages