Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wystartujcie w 1. Maratonie Mazur Zachodnich z Ostródy do Iławy

2017-09-19 07:26:49 (ost. akt: 2017-09-19 07:38:14)
Na 1. Maraton Mazur Zachodnich zapraszamy w sobotę (23 września)

Na 1. Maraton Mazur Zachodnich zapraszamy w sobotę (23 września)

Autor zdjęcia: Archiwum

Maraton z Ostródy do Iławy. Taką propozycję dla biegaczy ma Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna, która podjęła się organizacji 1. Maratonu Mazur Zachodnich. Inauguracyjna edycja wystartuje w sobotę (23 września) o godz. 10 spod ostródzkiego amfiteatru.

Trasa z Ostródy do Iławy ma wieść w połowie po trasach leśnych i asfaltowych. Biegacze wystartują spod ostródzkiego amfiteatru, następnie nabrzeżem Jeziora Drwęckiego, pobiegną za most kolejowy do lasu, tamtędy w kierunku Liwy i następnie przeniosą się na trasy powiatu iławskiego. A tam do męty będą biegli malowniczą trasą nad Jeziorakiem. Tak w wielkim skrócie będzie wyglądał 1. Maraton Mazur Zachodnich.

Jednym z celów organizacji jest integracja biegaczy obu miast.

- Zaczynamy o godzinie 10, start spod ostródzkiego amfiteatru – mówi Jacek Tracz, współorganizator 1. maratonu Mazur Zachodnich. - Liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona, jesteśmy przygotowani na start 50 biegaczy w tym roku.

Zainteresowani mogą zapisywać się na stronie www.mazury-zachodnie.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy.

- Naszą ideą jest, żeby w przyszłości była to impreza wielowymiarowa dla maratończyków, specjalistów od krótszych dystansów, a może i rowerzystów – dodaje Tracz. - Chcemy zintegrować biegaczy z Ostródy i Iławy oraz zaproponować coś nowego.

Udział w 1. Maratonie Mazur Zachodnich jest bezpłatny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages