Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Rolnicy świętowali na dożynkach gminnych w Idzbarku [zdjęcia]

2017-09-11 07:24:06 (ost. akt: 2017-09-11 07:51:32)
W tym roku dożynki gminne odbyły się w Idzbarku

W tym roku dożynki gminne odbyły się w Idzbarku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Podczas dożynek gminnych w Idzbarku przedstawiciele władz państwowych i samorządowych podziękowali rolnikom za ich doroczną ciężką pracę. Na dorocznym święcie plonów gminy Ostróda najlepsi gospodarze odebrali nagrody i wyróżnienia.

Na terenie gminy Ostróda jest ponad 1300 gospodarstw rolniczych o powierzchni ponad 1 ha. Kołem zamachowym gminnej gospodarki rolnej są najwięksi rolnicy, którzy gospodarują na powierzchniach od 50 ha wzwyż. Największe indywidualne gospodarstwo w gminie Ostróda zajmuje powierzchnię ponad 700 ha. A rolników posiadających gospodarstwa powyżej 100 ha jest na terenie gminy Ostróda 28. Tyleż samo jest gospodarstw o powierzchni od 50 do 100 ha.

Podczas dożynek gminnych Idzbark 2017 spotkali się rolnicy, sadownicy i inni producenci rolni. W tym roku w rolach starostów dorocznego święta plonów gminy Ostróda wystąpili Zofia Stankiewicz i Kazimierz Mazik. Pierwszy z gośćmi uroczystości przywitał się Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda, który podkreślił jest pełen podziwu dla ludzi zajmujących się rolnictwem.

- Dziękuję naszym rolnikom za ich wielkie zaangażowanie w to co robią, bo dają sobie radę w różnych okolicznościach – powiedział Bogusław Fijas. - Warunki pogodowe na pewno nie ułatwiają im pracy. Kiedy wreszcie uda się wyprodukować to znowu czasami potrzeba wiele cierpliwości, żeby zbyć produkty.

Tradycyjnie podczas święta plonów wybrany został najładniejszy wieniec dożynkowy. Wielki ruch panował też na stoiskach gastronomicznych z kilku gminnych sołectw, a na nich m.in. ruchańce, jaszczury, miętowe nalewki czy potrawa ni to wieprz, ni to kura zachęcały do zapoznania się z kulinarnymi atrakcjami gminy Ostródy.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages