Sokół wykonał program obowiązkowy, wygrał z Turem [zdjęcia]

2017-09-10 09:38:45(ost. akt: 2017-09-10 09:47:45)
W 80. min Kamil Zlewski (z lewej) ustalił wynik meczu na 6:1 dla Sokoła Ostróda

Trener Sławomir Majak efektownie przywitał się ostródzkimi kibicami. Pomocny okazał się terminarz, ponieważ w 7. kolejce prowadzony przez niego Sokół u siebie zmierzył się z przedostatnim Turem Bielsk Podlaski. Ostródzianie odnieśli wysokie zwycięstwo.
W tygodniu w Sokole Ostróda zmienił się trener. Karola Szwedę zastąpił Sławomir Majak. Zatem nie ma się co dziwić, że w 7. kolejce zmieniła się też wyjściowa jedenastka ostródzian, aczkolwiek tam w każdym meczu była inna.

Na stadionie w Ostródzie zespół Tura skutecznie bronił się przez niewiele ponad kwadrans. Wynik otworzył Patryk Rosoliński, który zszedł z piłką do środka z prawej strony i technicznym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Za niespełna 180 sekund ostródzianie wykonywali stały fragment gry, do dośrodkowania na drugi słupek najlepiej ustawił się Adrian Pluta i główką z kilku metrów podwyższył na 2:0. Ostródzianie na tle słabego rywala może nie powalali na kolana swoim stylem gry, ale najważniejsze, że byli skuteczni i na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie gospodarze przez pierwszych kilka minut jakby dłużej zostali w szatni. Piłkarze z Bielska odważniej zaatakowali i wykorzystali stratę piłki w środku pola przez Romana Mikityna, po której zdobyli honorowego gola. Ale za chwilę, dokładnie w 55. min, wszystko wróciło do normy. Sokół rozegrał bowiem wzorowy kontratak. Gospodarze przechwycili piłkę na własnej połowie i dwoma podaniami przedostali się pod pole karne Tura, Rosoliński wrzucił w pole karne, a tam Arkadiusz Gajewski z pierwszej piłki podwyższył na 4:1.

Wejście smoka na boisko zaliczył Kamil Zalewski. Po dwóch minutach pobytu na boisku strzelił swojego pierwszego gola po asyście Adriana Bieńkowskiego. A w 80. min „Zala” strzałem głową i z pomocą słupka ustalił wynik meczu na 6:1.

Sokół Ostróda – Tur Bielska Podlaski 6:1 (3:0)

1:0 – Rosoliński (16), 2:0 – Pluta (19), 3:0 – Gajewski (32), 3:1 – Ostaszewski (51), 4:1 – Gajewski (55), 5:1, 6:1 – Zalewski (70, 80)
Sokół: Kotkowski – Korzeniewski, Bieńskowski, Pluta, Buczkowski, Rosoliński (81 Roszkiewicz), Mikityn, Ciach (68 Zalewski), Mlonek (85 Wojciechowski), Otręba (79 Paczkowski, Gajewski