Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Policjanci będą kontrolować, czy droga do szkoły jest bezpieczna

2017-09-07 10:02:16 (ost. akt: 2017-09-07 10:10:15)

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego we wrześniu na terenie powiatu ostródzkiego zostaną wzmożone działania kontrolno-profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczna droga do szkoły 2017”.

Działania te będą trwały przez cały miesiąc. Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży funkcjonariusze wraz z innymi służbami będą realizować działania propagujące świadome i bezpieczne zachowania na drodze.

Już od poniedziałku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonie szkół, w szczególności w okolicach przejść dla pieszych. Ich obecność ma przypominać kierowcom o zmniejszeniu prędkości i zachowaniu szczególnej uwagi w tych miejscach a uczniom po letnim wypoczynku o podstawowych zasadach podczas poruszania się po jezdni.

Ponadto ważnym elementem związanym z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży jest zapewnienie im bezpiecznego transportu. Bardzo dużo dzieci i młodzieży dojeżdża do szkół autobusami i innymi środkami transportu. W związku z tym zostaną wzmożone kontrole tych pojazdów. Zarówno pod kątem kierowania pojazdami przez kierowców będących pod wpływem alkoholu jak również pod względem stanu technicznego tych pojazdów.

Jak co roku policjanci będą prowadzić także działania profilaktyczno-edukacyjne, które będą organizowane w placówkach oświatowych. Będą one skierowane przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. Podczas tych spotkań funkcjonariusze będą uczyć i przypominać najmłodszym uczestnikom dróg jak należy się bezpiecznie poruszać po drogach.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2322856 | 95.160.*.* 7 wrz 2017 19:42

  A ja dziś widziałem, jak na skrzyżowaniu Jagiełły z Pieniężnego stał strażnik miejski i policjant. I wielkie dzięki dla nich, bo chociaż padał deszcz to chłopaki stali, dzieci przeprowadzali i jeszcze co chwila wstrzymywali ruch na Jagiełły żebyśmy mogli wyjechać z Pieniężnego...Sami kierowcy wiecie jak jest na tym skrzyżowaniu.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Biały człowiek w ciemnym aucie #2322606 | 89.228.*.* 7 wrz 2017 14:19

   Nie żebym się tu chciał czepiać ale jakież zdziwienie mną wstrząsnęło kiedy to przejeżdżałem ulicą Pieniężnego w oddali dostrzegłem sylwetkę odzianą w mundur obcej mi formacji . Czy to lotnik? nie! - czy szeryf wiejski? nie! To strażnik miejski! Bez samochodu są niecodziennym widokiem w naszym mieście ale rozumiem ich troche bo miasto nie duże i przejście całego zajmuje 20 minut zdrowemu człowiekowi więc siedząc w samochodzie maja praktycznie zasięg wszędzie, no chyba żę przejazd zamknięty akurat.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zdjęcie wszystko tłumaczy. #2322510 | 5.172.*.* 7 wrz 2017 12:42

   Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Ciekawe czy stoją #2322360 | 5.172.*.* 7 wrz 2017 10:19

   pada deszcz ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages