środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Dodatkowy drenaż na stadionie, może już nie będzie kałuż na bieżni

2017-09-06 11:16:14 (ost. akt: 2017-09-06 11:48:34)
W ostatnich dniach na stadionie pojawiły się głębokie wykopy

W ostatnich dniach na stadionie pojawiły się głębokie wykopy

Autor zdjęcia: Czytelnik

Zmorą zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego są deszcze. Po ostatnich opadach część bieżni i boiska rozgrzewkowego znalazła się pod wodą. Tak nie powinno się stać, dlatego na stadionie trwają prace, które mają temu zapobiec.

Niewiele ponad dwa tygodnie zostały do oficjalnego otwarcia stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego. Przyczynkiem do tego ma być mityng pod nazwą Perła Ostródy, a na nim w akcji zobaczymy czołowych polskich lekkoatletów. Trzeba się jednak modlić żeby w dniu mityngu nie padał deszcz.

Sposób wykonania zmodernizowanego obiektu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego niepokoi ostródzian. Alarmują, że po długich opadach deszczu odcinek bieżni i część boiska rozgrzewkowego toną pod wodą.

W ostatnich dniach mieszkańcy Ostródy zauważyli, że na stadionie pojawiły się rowy na podobieństwo okopów. Uspokajamy jednak, że nie przygotowujemy się wojny. O co chodzi zapytaliśmy w ostródzkim Urzędzie Miejskim.

- Na stadionie prowadzony jest dodatkowy drenaż, który spowoduje, że po opadach deszczu woda nie będzie stała na boisku do rozgrzewki i na części bieżni - mówi Jacek Krzekotowski, zajmujący samodzielne stanowisko do spraw sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Przy okazji informujemy, że mityng 23 września - organizowany przez Fundację Wychowania przez Sport - rozpocznie się o godz. 16. Wstęp wolny, zapraszamy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages