Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęli w ostródzkim "Bażyniaku"

2017-09-05 12:09:08 (ost. akt: 2017-09-05 12:21:29)

Autor zdjęcia: Wioletta Ewartowska

Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 miało miejsce 4 września w Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Uczniowie uroczyście przywitali rok szkolny 2017/2018. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Dariusz Bujak, który w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitał przedstawicieli władz samorządowych, przedstawiciela marszałka województwa, radnych powiatu, dyrektorów szkół i placówek oświatowych z powiatu ostródzkiego, uczniów liceum, rodziców i grono pedagogiczne, a w szczególności uczniów klas pierwszych.

Dyrektor odczytał list Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz MEN. Życzył wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Skierował też kilka słów motywacji do tegorocznych maturzystów przed, którymi ważny w ich życiu egzamin – matura, a co za tym idzie, intensywna i sumienna praca.

Nie zabrakło też życzeń powodzenia i osiągania założonych celów od starosty ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, który życzył uczniom, aby nauka była ich pasją, a słowa pomyślności oraz sukcesów w nauce i pracy przekazał w imieniu marszałka województwa Andrzej Pęziński.

Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz krótka część artystyczna, którą wypełnił Teatr „Bażyniak” przedstawiając fragmenty „Moralności Pani Dulskiej” oraz chór szkolny. Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego młodzież udała się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży…
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!
A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy…
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.


Opr. Jolanta Demczuk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages