środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Rusza nowy rok szkolny. Policjanci dopilnują, by droga do szkoły była bezpieczna

2017-09-04 06:00:00 (ost. akt: 2017-09-02 14:00:33)

Autor zdjęcia: Policja

Rrusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Są to ogólnopolskie działania, które rozpoczynają się wraz z początkiem każdego roku szkolnego.

Z początkiem września ruszy policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Są to ogólnopolskie działania, które rozpoczynają się wraz z początkiem każdego roku szkolnego. Policjanci pojawią się przy szkołach, by pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię, a także przypomnieć im o obowiązujących na drodze zasadach.

Patrole pojawią się także na drogach dojazdowych do szkoły, by zwrócić uwagę zmotoryzowanych na to, że po ulicach porusza się dużo więcej najmłodszych użytkowników dróg, zachowajmy zatem szczególną ostrożność i czujność.

W sierpniu, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, policjanci na terenie całego powiatu ostródzkiego sprawdzili stan oznakowania dróg w rejonie placówek oświatowych oraz zweryfikowali czy sygnalizacja świetlna działa prawidłowo. Mundurowi skontrolowali czy znaki drogowe umieszczone są zgodnie z obowiązującymi przepisami, czy nie są zniszczone i są czytelne dla użytkowników dróg. Brak odpowiedniego oznakowania może bowiem prowadzić do obniżenia poziomu bezpieczeństwa na drodze.

Szczególną uwagę policjanci zwracali na znaki pionowe i poziome, które stosuje się w celu oznakowania przejść dla pieszych. To właśnie po tzw. zebrach w rejonach szkół od września będzie przemieszczało się tysiące dzieci.

Weryfikacji podlegał także stan techniczny istniejących urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oświetlenie dróg w rejonach przyszkolnych. Wszelkie nieprawidłowości były przekazywane zarządcom dróg, by jeszcze przed pierwszym dzwonkiem uzupełnili ewentualne braki i dokonali koniecznych napraw.
Źródło: Policja
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #2320661 | 93.231.*.* 4 wrz 2017 21:28

    Do Redakcji - dopilnoja Pisze sie o z kreska ? Jak mi nie wierzycie to zagladnijcie do slownika !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages