Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Mieszkańcy pytają: co ze ścieżką spacerową wokół Jeziora Kajkowskiego?

2017-09-02 07:23:18 (ost. akt: 2017-09-02 09:10:00)
Mieszkańcy Ostródy walczą o ścieżkę spacerową wokół Jeziora Kajkowskiego

Mieszkańcy Ostródy walczą o ścieżkę spacerową wokół Jeziora Kajkowskiego

Autor zdjęcia: Archiwum

Urząd Miejski w Ostródzie ogłosił przetarg na wykonanie ścieżki rowerowej wokół Jeziora Kajkowskiego (otwarcie ofert 05.09.2017 r.). Zaprojektowano wykonanie ścieżki rowerowej z nawierzchni betonowej o szerokości 2 metrów. Ścieżkę poprowadzono po istniejącej trasie ciągu pieszego. To martwi ostródzkich spacerowiczów.

Teraz dróżką nad jeziorem Sajmino (Kajkowskim) spaceruje, biega, oraz chodzi z kijkami nordinc wakling wiele osób. Są wśród nich osoby niepełnosprawne i ludzie starsi. Wszyscy chcą chodzić i biegać po ścieżce gruntowej wokół jeziora dla własnego zdrowia.

Projekt wykonania ścieżki rowerowej wokół Jeziora Kajkowskiego nie przewiduje jednak wykonania jakiegokolwiek ciągu pieszego. Nie ma go też w obecnych planach miejskich.

Zaniepokoiło to wielu mieszkańców Ostródy, szczególnie tych którzy mieszkają w pobliżu jeziora (mieszka tam kilka tysięcy osób).

Przedstawiciele zbulwersowanych mieszkańców poprosili o spotkanie z burmistrzem Ostródy. W czasie rozmowy w trakcie tego spotkania pan burmistrz zapewnił że równocześnie z budową ścieżki rowerowej wokół Jeziora Kajkowskiego wykonany będzie obok ciąg pieszy z istniejącego gruntu o szerokości minimum 1 metra.

Mamy nadzieję, że pan burmistrz dotrzyma danego słowa i mieszkańcy Ostródy będą mogli bez obaw również biegać i chodzić wokół Jeziora Kajkowskiego.

W trakcie spotkania mieszkańcy sugerowali również inne rozwiązanie. A mianowicie przedłużenie już istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej obok Jeziora Kajkowskiego w ciągu drogi krajowej nr 16 od wysokości EXPO ARENY i poprowadzenie jej dalej zgodnie z projektem, a pozostawienie w stanie nienaruszonym ścieżki spacerowej od wysokości cmentarza aż do wysokości EXPO ARENY. W ten sposób pogodzony byłby interes spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów, a w kasie miasta pozostałoby więcej pieniędzy, które można by przeznaczyć na inne potrzebne dla miasta projekty.

Niestety burmistrza to rozwiązanie nie zainteresowało.

Zaniepokojeni mieszkańcy Ostródy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. biegacz #2320212 | 178.235.*.* 4 wrz 2017 10:29

  Bardzo dobry pomysł mieszkańców ze spotkania z burmistrzem, ponieważ pogodziłby potrzeby rowerzystów i pieszych. A jeśli nie to przystosować miejsca podmokłe dla ruchu pieszego, zbudować kładkę na końcu jeziora Kajkowskiego, uporządkować teren i zostawić nature samej sobie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ddd #2320018 | 176.221.*.* 3 wrz 2017 21:52

   Wybetonowanie drogi wokół j. Kajkowskiego to kiepski pomysł. Jeżeli mieszkańcy nie chcą nawierzchni utwardzonej, to po co wydawać pieniądze. Włodarze miasta powinni słuchać swoich wyborców.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. uff #2319913 3 wrz 2017 18:47

   Wszędzie tylko rowerzyści. Potrafią robić dla nich ścieżki wszędzie. Zabetonować jez. Kajkowskie . Po co tam ludzie mają chodzić latem i zimą jak można jeździć rowerem. Nasze władze myślą tylko o sobie- beton!!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. seryh #2319866 | 95.160.*.* 3 wrz 2017 17:04

   BETON W LESIE DEBILIZM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. max #2319778 3 wrz 2017 14:03

   Budować nową ścieżkę wokół jeziora Kajkowskiego to zbrodnia. Istnieje obok ścieżka rowerowa od cmentarza wzdłuż drogi Nr 16 do Areny!!. Zabetonować jez. Kajkowskie . Ale co dalej? Gdzie będziemy biegać nie niszcząc stawów, gdzie będziemy chodzić z dziećmi na spacery i pokazywać im przyrodę, śpiew ptaków a nie beton? No i co z tymi starszymi ludźmi - gdzie pójdą? Nasze władze wszystko muszą zepsuć!! Ludzi mają w nosie. Ale niedługo wybory my im to samo pokażemy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages