Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie obchodzili swoje święto

2017-07-31 15:29:14 (ost. akt: 2017-08-01 21:43:21)

Autor zdjęcia: Policja

Dzisiaj ostródzcy policjanci obchodzili swoje święto. Z tej okazji na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

W tym roku aż 59 funkcjonariuszy uzyskało awanse na wyższe stopnie służbowe, dwóch z nich zostało wyróżnionych Medalem Srebrnym za Długoletnią Służę oraz Brązową Oznaką „Zasłużony Policjant”. Policjantom oprócz Marszałka Województwa warmińsko-mazurskiego i Starosty Powiatu Ostródzkiego oraz przedstawicieli samorządów, zaprzyjaźnionych służb, w tym szczególnym dniu towarzyszyły rodziny.

Święto Policji, obchodzone 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 r. przez Sejm II RP Policji Państwowej, jest okazją do wyróżnień i awansów funkcjonariuszy pełniących niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz społeczeństwa. Tegoroczne uroczyste obchody Święta Policji, w których uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz przedstawicieli samorządów, zaprzyjaźnionych służb i zaproszonych gości odbyły się na placu ostródzkiej komendy.

O godzinie 12.00 plac apelowy wypełnił się przybyłymi policjantkami i policjantami, pracownikami cywilnymi Policji oraz gośćmi. Po złożeniu meldunku oraz powitaniu wszystkich zebranych, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.

Nadkom. Marcin Danowski na początku przemówienia w kilku słowach przypomniał Historię Powstania powstania Państwowej Policji i tworzenie się jest struktur. Następnie słowa uznania skierował do policjantów i pracowników Policji:

— Najmocniejszą stroną każdej instytucji są ludzie. Tak, to dzięki Waszej wiedzy, zaangażowaniu, nieszablonowym pomysłom oraz profesjonalizmowi można budować wizerunek Policji jako organizacji skutecznej i godnej zaufania —powiedział komendant Danowski.

Kolejne słowa uznania Komendant skierował do przedstawicieli samorządów mówiąc:

— Cieszę się, że nie zawodzą nas nasi sprzymierzeńcy i przyjaciele w trudnym dziele zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu ostródzkiego oraz, że znaleźli czas, aby swoją obecnością uświetnić moment wyróżnienia najlepszych z nas — podkreślił Marcin Danowski.

Później przystąpiono do uhonorowania wyróżnionych policjantów medalami i odznaczeniami. Medale za długoletnią służbę, nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał st. asp. Mariusz Mielczerek z Komisariatu Policji w Morągu. Natomiast odznaka „Zasłużony Policjant” nadawana przez Ministra Spraw Wewnętrznych w tym roku została nadana mł. asp. Grzegorzowi Michałowiczowi, kierownikowi Referatu Patrolowo Interwencyjnego.

Potem nastąpiło wręczanie awansów na wyższe stopnie służbowe. W sumie awanse odebrało tego dnia 59 funkcjonariuszy.

Po ceremonii wręczenia awansów policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego ostródzkiej komendy zaprezentowali swoje wyszkolenie. Następnie zaproszeni goście podziękowali policjantom za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa w powiecie i pogratulowali wyróżnionym. Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tyr #2299530 | 95.160.*.* 1 sie 2017 22:46

  na ostatniej imprezie dyskutowaliśmy o rządach nowego komendanta Danowskiego, jednoznacznie każdy z nas przyznał że obecnie odczuwamy dużo więcej bezpieczeństwa, wobec poprzedników, cały czas szkolenie za szkoleniem, mieszkańcy to widzą, brawo panie Marcinie oby tak dalej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marcin #2299259 | 37.47.*.* 1 sie 2017 15:51

   Ale żetelność informacji. W obchodach uczestniczyła Senator Bogusława Orzechowska. No ale Senator nie płaci z naszych pieniędzy za reklamę jak Brzezin. nie

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Krokodyl #2298822 31 lip 2017 23:07

   Pan Danowski ma rację, policjanci z naszej komendy są wyjątkowi i pomysłowi. W pamięci utkwiła mi akcja z dywanem. Wyglądało to dość śmiesznie ale w końcu Ci dwaj policjanci uratowali kobiecie życie. Gratulacje chłopaki

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Biale koszary napad w sklepie ? #2298591 | 5.172.*.* 31 lip 2017 16:50

   http://ostroda.wm.pl/405147,Napad-na-skl ep-w-Ostrodzie-Policja-szuka-sprawcow.ht ml

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. smierc w centrum ostrody ? #2298587 | 5.172.*.* 31 lip 2017 16:45

   http://ostroda.wm.pl/453300,W-Drwecy-kol o-zamku-w-Ostrodzie-znaleziono-cialo-mez czyzny.html#axzz4oPY0ZRKt

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages