Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

W sobotę zapraszamy na wielkie rąbanie i cięcie do amfiteatru

2017-07-14 19:52:00 (ost. akt: 2017-07-14 19:57:34)
W sobotnie popołudnie posypią się wióry w amfiteatrze

W sobotnie popołudnie posypią się wióry w amfiteatrze

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Każdy kto czuje się podwórkowym mistrzem w rąbaniu drewna, ten powinien w sobotnie popołudnie pojawić się na widowni ostródzkiego amfiteatru. Tam pójdą w ruch siły i siekiery. Od godz. 17 posypią się wióry podczas mistrzostw Polski strażaków ochotników Stihl Timbersports.

W amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim spotkają się najlepsi drwale w Polsce. Po raz kolejny rozstrzygną, który z nich jest mistrzem w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Najlepsi polscy drwale w Ostródzie byli dwa lata temu i efektownym posługiwaniem się piłami oraz siekierami rozgrzali ostródzką publikę. Jeszcze goręcej na scenie amfiteatru ma być w sobotnie popołudnie i wieczór. Warto zobaczyć zmagania drwali, tym bardziej, że wstęp na widownię amfiteatry będzie bezpłatny, a przeżycia pozostaną niepowtarzalne.

W Ostródzie spotka się dwunastu najlepszych zawodników, spośród których wyłoniony zostanie nowy Mistrz Polski. W ruch pójdą piekielnie ostre siekiery i dwumetrowe piły napędzane siłą mięśni oraz monstrualne pilarki wyposażone w silniki, jakich nie powstydziłby się średniej wielkości samochód. Po tytuł Mistrza Polski sięgnie ten zawodnik, który zdobędzie łącznie najwięcej punktów we wszystkich sześciu rozgrywanych konkurencjach.

Poznajcie konkurencje i zobaczcie co Was czeka podczas mistrzostw:

Underhand Chop - za pomocą specjalnej wyczynowej siekiery zawodnicy muszą jak najszybciej przerąbać kłodę drewna topolowego o średnicy 32 cm. Podczas konkurencji zawodnik stoi w rozkroku na kłodzie, rąbiąc ją najpierw z jednej, a następnie z drugiej strony. Konkurencja wymaga skupienia i precyzji, ponieważ ostrze uderza centymetry od stóp zawodników.

Stock Saw - kłoda topoli o średnicy 40 cm stanowi nie lada wyzwanie – nawet dla drwali wyposażonych w pilarki o wadze 7 kg i mocy 7,3 KM. W tej konkurencji zawodnicy muszą odciąć dwa krążki z tej ogromnej kłody.

Standing Block Chop - ta konkurencja doskonale obrazuje codziennie zmagania zawodowych drwali. Stojącą pionowo kłodę o średnicy 30 cm zawodnicy rąbią specjalnie przygotowanymi, wyczynowymi siekierami. Wygra ten, który szybciej przerąbie ją na pół.

Single Buck - prawdziwe wyzwanie dla siły mięśni – 2-metrowa piła przeciwko kłodzie sosny o średnicy 46 cm. Zadaniem jest odcięcie krążka od poziomo ułożonej belki drewna.

Springboard - wielkie show, w którym technika, precyzja i skupienie przesądzają o wygranej. W stojącej pionowo kłodzie zawodnicy muszą wyrąbać dwie kieszenie, w których umieszczają specjalnie wzmocnione deski i wspinają się wyżej. Finałem jest rąbanie wierzchołka o średnicy 27-cm, balansując jednocześnie 3 metry na ziemią!

Hot Saw - ekstremalne wyzwanie dla mięśni i finezji – jeśli finezyjną możemy nazwać monstrualną, ważącą 27 kg pilarkę o mocy 80 KM. Przy jej pomocy zawodnicy muszą odciąć trzy krążki drewna określonej grubości z poziomej kłody o średnicy 46 cm.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages